Endrick o transferze do Realu Madryt. „Nie był wyborem, był marzeniem”

2024-05-23 14:28:20; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Endrick o transferze do Realu Madryt. „Nie był wyborem, był marzeniem” Fot. SPP/SIPA USA/PressFocus

Endrick przyznał na łamach „AS-a”, że nie postrzega swojego transferu z Palmeiras do Realu Madryt przez pryzmat odrzucenia zalotów innych klubów takich jak Chelsea, FC Barcelona czy Paris Saint-Germain.

Środkowy napastnik został bardzo szybko okrzyknięty jedną z największych nadziei brazylijskiego futbolu i swoją dotychczasową postawą pokazuje, że te słowa nie zostały rzucone na wiatr.

Wkrótce Endrick będzie miał okazję do dalszego potwierdzenia pokładanych w nim oczekiwań w barwach Realu Madryt, który wygrał rywalizację o niego z innymi europejskimi gigantami, jak Chelsea, FC Barcelona czy Paris Saint-Germain.

„Królewscy” przeznaczyli, włącznie z wliczonymi bonusami i opłatami, aż 72 miliony euro na pozyskanie wychowanka Palmeiras.

Aż tak duża suma wskazuje na to, że ekipa ze stolicy Hiszpanii musiała mocno konkurować z wymienionymi wyżej zespołami o względy Brazylijczyka. On sam przyznał jednak na łamach „AS-a”, że nie był zmuszony do dokonania żadnego wyboru.

- To nie był wybór. Real Madryt zawsze był moim marzeniem. Nie musiałem niczego wybierać, po prostu zrealizowałem swoje marzenie - powiedział.

17-letni zawodnik zapewnił jednocześnie, że w żadnym stopniu nie obawia się nadchodzącej rywalizacji z nowymi kolegami czy niepozyskanym jeszcze oficjalnie Kylianem Mbappé.

- W zwycięskim zespole żaden zawodnik nie jest zagrożeniem dla innego. Najlepszy klub na świecie zawsze musi szukać najlepszych na wszystkich pozycjach. Bycie u boku świetnych zawodników i rywalizowanie z nimi o miejsce w składzie sprawi tylko, że będę się poprawiał, osiągał wyższy poziom i zdobywał więcej tytułów, ponieważ tytuły klubu są najważniejszymi celami - dodał autor czterech trafień i dwóch asyst w 20 występach w tym roku.