Eriksen: Chciałbym móc decydować o swojej przyszłości jak w Football Managerze

Eriksen: Chciałbym móc decydować o swojej przyszłości jak w Football Managerze fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Christian Eriksen tego lata na pewno opuści Tottenham. Do transferu jednak nie doszło. Duński pomocnik został zapytany o całą sytuację przez dziennikarzy.

Początkowo transferowe doniesienia na temat 27-latka były wyłącznie dziennikarskimi spekulacjami. W pewnym momencie głos w całej sprawie zabrał jednak sam zawodnik, który dał do zrozumienia, że jest gotowy na podjęcie nowego wyzwania. Mimo to, nie związał się on umową z żadnym klubem.

- Chciałbym móc samemu decydować o pewnych sprawach dotyczących swojej przyszłości, jak można to robić w Football Managerze. To nie byłoby takie złe, ale niestety tak się nie da. Taka jest piłka. Nigdy nie można przewidzieć, co się wydarzy. W danej sytuacji ważną rolę odgrywa wiele czynników.

- Myślę, że większość angielskich klubów chciałaby, żeby okno transferowe kończyło się w tym samym momencie co w innych krajach. Trener nie znajduje się w komfortowej sytuacji, gdy tak naprawdę nie wie, kogo będzie miał do dyspozycji.

- Ławka rezerwowych? Chciałbym rozpoczynać każdy mecz w podstawowym składzie. Myślę, że trzeba spytać szkoleniowca, dlaczego tak nie było.

- Nie czytam doniesień na swój temat. Pojawia się wiele plotek, ale omijam je. Dzięki temu mam spokojną głowę. To oczywiste, że w ostatnim czasie jest ich więcej, ponieważ moja umowa powoli dobiega końca. Wiem, że wiele osób interesuje to, gdzie chciałbym grać. To normalne, gdy występujesz w wielkim klubie - przyznał Eriksen.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy