Eriksen: Chciałbym móc decydować o swojej przyszłości jak w Football Managerze

Eriksen: Chciałbym móc decydować o swojej przyszłości jak w Football Managerze fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Christian Eriksen tego lata na pewno opuści Tottenham. Do transferu jednak nie doszło. Duński pomocnik został zapytany o całą sytuację przez dziennikarzy.

Początkowo transferowe doniesienia na temat 27-latka były wyłącznie dziennikarskimi spekulacjami. W pewnym momencie głos w całej sprawie zabrał jednak sam zawodnik, który dał do zrozumienia, że jest gotowy na podjęcie nowego wyzwania. Mimo to, nie związał się on umową z żadnym klubem.

- Chciałbym móc samemu decydować o pewnych sprawach dotyczących swojej przyszłości, jak można to robić w Football Managerze. To nie byłoby takie złe, ale niestety tak się nie da. Taka jest piłka. Nigdy nie można przewidzieć, co się wydarzy. W danej sytuacji ważną rolę odgrywa wiele czynników.

- Myślę, że większość angielskich klubów chciałaby, żeby okno transferowe kończyło się w tym samym momencie co w innych krajach. Trener nie znajduje się w komfortowej sytuacji, gdy tak naprawdę nie wie, kogo będzie miał do dyspozycji.

- Ławka rezerwowych? Chciałbym rozpoczynać każdy mecz w podstawowym składzie. Myślę, że trzeba spytać szkoleniowca, dlaczego tak nie było.

- Nie czytam doniesień na swój temat. Pojawia się wiele plotek, ale omijam je. Dzięki temu mam spokojną głowę. To oczywiste, że w ostatnim czasie jest ich więcej, ponieważ moja umowa powoli dobiega końca. Wiem, że wiele osób interesuje to, gdzie chciałbym grać. To normalne, gdy występujesz w wielkim klubie - przyznał Eriksen.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy