EURO 2020. Arrigo Sacchi krytykuje Garetha Southgate'a: Próbowali nas imitować

EURO 2020. Arrigo Sacchi krytykuje Garetha Southgate'a: Próbowali nas imitować fot. Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Arrigo Sacchi wyjaśnia na łamach „La Gazzetta dello Sport“, gdzie Anglia i Gareth Southgate popełnili kluczowy błąd przeciwko Włochom w finale EURO 2020.

Luke Shaw otworzył wynik w ciągu dwóch minut od rozpoczęcia meczu na Wembley Stadium w niedzielę, ale po nieco ponad 20 minutach drugiej odsłony gry „Azzurri“ wyrównali dzięki trafieniu Leonardo Bonucciego. Gianluigi Donnarumma wybronił dwa strzały w serii rzutów karnych, a Marcus Rashford uderzył w słupek, po meczu, w którym Włochy zdominowały posiadanie piłki z ponad 60 procentami na koncie.

- Anglicy nas kopiowali: strzelili bramkę, a potem wszyscy wrócili do obrony, tak jak te drużyny, które wciąż są wierne Rappanowi, który wymyślił catenaccio w ubiegłym stuleciu - napisał Sacchi. - Być może Southgate myślał, że gra przeciwko włoskiej drużynie, która umie tylko bronić i kontrować.

Sacchi, którego Grande Milan z lat 80. jest uważany za być może najlepszą drużynę klubową wszech czasów, zawsze był ostry w swojej krytyce taktyki defensywnej i nie inaczej było w przypadku Anglii.

- Rozpoczynanie meczu z obrońcą Kieranem Trippierem zamiast Bukayo Saki samo w sobie wiele mówi o taktyce Southgate'a, ponieważ najwyraźniej nie wiedział zbyt wiele o pomysłach swojego kolegi po fachu Roberto Manciniego. Obawialiśmy się, że Anglicy będą próbowali skopiować występy Austrii i Hiszpanii, opierając się na pressingu, który sprawiał „Azzurrim“ problemy.

75-latek ma nadzieję, że ten triumf z atakującym, pozytywnym futbolem może zainspirować więcej osób związanych z futbolem we Włoszech do pójścia za tym przykładem.

- Dziękuję Manciniemu, który dał kadrze styl ofensywnego futbolu w trudnym momencie dla naszego sportu. Mam nadzieję, że mistrzostwo Europy może przynieść entuzjazm i dać przykład włoskim trenerom, aby odnowić i rozwinąć swoje pomysły. Ich zdolność do bycia protagonistami na boisku, ich współpraca i idee piłkarskie, które ich prowadzą i oświetlają, zwiększyły ich odwagę, zrozumienie i osobowość.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy