EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy

EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Transfery.info

Cristiano Ronaldo nie zatrzymuje się i bije kolejne rekordy. Dzięki bramkom strzelonym Węgrom, został najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy.

Długo Portugalczycy nie potrafili zdobyć gola w pierwszym, grupowym spotkaniu na Euro, ale ostatecznie udało im się pokonać Węgrów 3:0. Dwie bramki, pierwszą z rzutu karnego a drugą z gry w tym spotkaniu zdobył Cristiano Ronaldo. Dzięki tym trafieniom został najskuteczniejszych strzelcem w historii Mistrzostw Europy. Do tej pory Portugalczyk miano lidera w tej klasyfikacji dzielił z Michelem Platinim.

36-latek do osiągnięcia takiego wyniku potrzebował czterech turniejów, w których trakcie rozegrał 22 spotkania. Platini z kolei dziewięć bramek zdobył na jednej imprezie. Miało to miejsce podczas Euro 1984, a Francuzowi udało się tego dokonać w dziewięciu meczach.

To jednak niejedyny rekord, który może pobić Cristiano Ronaldo podczas trwania Euro 2020. Portugalczyk bowiem znajduje się na dobrej drodze, aby zostać najlepszym strzelcem w historii wszystkich reprezentacji. Do tej pory bowiem najwięcej bramek dla jednego kraju zdobył Irańczyk Ali Daei, który w 148 meczach dla Iranu strzelił 109 goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy