EURO 2020: Cztery niewiadome dotyczące miast-gospodarzy

EURO 2020: Cztery niewiadome dotyczące miast-gospodarzy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times

UEFA wciąż nie ma pewności, czy EURO 2020 odbędzie się zgodnie z planem. Cztery miasta-gospodarze nie są bowiem w stanie na ten moment zagwarantować możliwości wpuszczenia na stadion kibiców w liczbie odpowiadającej 25 procentom całkowitej pojemności stadionu - uważa „The Times”.

Europejski czempionat miał zostać zorganizowany w 2020 roku, ale przez pandemię koronawirusa turniej przełożono na następny rok. W planach pozostała gra w 12 miastach.

Mecze mają odbyć się w Londynie, Glasgow, Amsterdamie, Kopenhadze, Dublinie, Sankt Petersburgu, Bilbao, Monachium, Budapeszcie, Baku, Rzymie oraz Bukareszcie.

Na ten moment znak zapytania należy postawić przy czterech gospodarzach. Gwarancji zapełnienia 25 procent całkowitej pojemności stadionu nie mogą dać Irlandia, Hiszpania, Włochy oraz Niemcy.

Według „The Times” najbardziej prawdopodobne jest odebranie możliwości goszczenia Mistrzostw Europy Dublinowi. Przez obostrzenia wprowadzone na tym terenie Irlandczycy nie są w stanie wpuścić na obiekt wymaganej liczby kibiców. W związku z tym cztery mecze, w tym dwa z udziałem reprezentacji Polski, mogą zostać przeniesione do innego państwa. Istnieją spore szanse, że odbędą się one w północnej Anglii.

Żądania lokalnych władz uniemożliwiają grę w Bilbao, ale Hiszpanie mieli zapewnić UEFA, że spróbują zorganizować zawody w innym mieście.

Nadal nie wiadomo, czy w Monachium i Rzymie uda się zapewnić wstęp kibicom w liczbie odpowiadającej 25 procentom całkowitej pojemności stadionów Allianz Arena oraz Stadio Olimpico.

Tymczasem Anglicy celują w 45-tysięczną publikę na dwóch spotkaniach półfinałowych oraz finale, które odbędą się na Wembley.

Wstępnie warunkiem uczestnictwa ma być test na koronawirusa wykonany dzień przed meczem lub dowód szczepienia.

EURO 2020 odbędzie się w dniach 11 czerwca-11 lipca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy