Euro 2020: Francuzi mają problem ze znalezieniem sparingpartnerów przed turniejem

Euro 2020: Francuzi mają problem ze znalezieniem sparingpartnerów przed turniejem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe I Daily Mail

Jak donosi „L’Equipe”, francuska federacja ma problem ze znalezieniem wartościowych sparingpartnerów przed Euro 2020.

Zgodnie z doniesieniami francuskich dziennikarzy mistrzowie świata w zasadzie mieli już dogadane spotkanie towarzyskie z Belgią w marcu. Prowadzący ekipę „Czerwonych Diabłów” Roberto Martínez wraz z działaczami tamtejszego związku wycofali się jednak z tego pomysłu. Belgowie uznali, że mierzenie się z Francuzami przed Euro 2020 i potencjalna porażka mogą przynieść im więcej złego niż dobrego. Podobno chodzi zarówno o morale, jak i możliwą utratę pierwszego miejsca w rankingu FIFA.

Rywalizacji z Francuzami obawiają się również Anglicy, którzy wolą zagrać z Włochami. Podobnie na sprawę patrzy kilka innych czołowych reprezentacji ze Starego Kontynentu. Na razie nie wiadomo więc, z kim zagrają „Trójkolorowi”.

Jeśli chodzi o same Mistrzostwa Europy, podopieczni Didiera Deschampsa trafili do zdecydowanie najmocniejszej grupy F. Będą w niej rywalizować z Portugalią, Niemcami i teoretycznie najsilniejszym zespołem z baraży (Islandią, Rumunią, Bułgarią lub Węgrami).

Pierwszy mecz na Euro Francuzi zagrają 16 czerwca, kiedy to zmierzą się w Monachium z Niemcami.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy