Euro 2020 może odbyć się zimą

Euro 2020 może odbyć się zimą fot. UEFA
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Jak pisze „The Telegraph”, UEFA rozważa przeniesienie Euro 2020 na zimę.

Pierwotny plan zakładał rozpoczęcie Mistrzostw Europy 12 czerwca. Przez kolejny miesiąc 24 zespoły miały rywalizować o tytuł w 12 miastach. Błyskawiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa po kontynencie sprawiło, że dotychczasowe założenia i organizacja turnieju w wyznaczonym terminie stanęła jednak pod znakiem zapytania.

Do tej pory pojawiały się informacje sugerujące, że Euro może zostać przeniesione na 2021 rok. Według „The Telegraph” nie jest to jedyna opcja i pojawił się również pomysł przełożenia turnieju na grudzień tego roku.

Wiele powinno wyjaśnić się we wtorek, kiedy to odbędzie się wideokonferencja z udziałem szefów federacji zrzeszonych w UEFA.

W jej trakcie powinna zapaść również decyzja odnośnie kontynuowania zmagań w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, które zostały zawieszone.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy