EURO 2020: Osiem miast gotowych na organizację mistrzostw z kibicami. UEFA wyjaśnia kwestię biletów [OFICJALNIE]

EURO 2020: Osiem miast gotowych na organizację mistrzostw z kibicami. UEFA wyjaśnia kwestię biletów [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Unia Europejskich Związków Piłkarskich opublikowała obszerny komunikat na temat obecnej sytuacji związanej z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie zwrócili się do dwunastu miast-gospodarzy przełożonego EURO 2020 o potwierdzenie lub nie w wyznaczonym terminie swojej gotowości do organizacji jednej z największych imprez piłkarskich na świecie z udziałem kibiców.

W pozytywny sposób na apel wystosowany przez UEFA odpowiedziało osiem lokalizacji i większość z nich pokusiła się nawet o przedstawienie bardziej optymistycznego planu, który zakłada wpuszczenie większej liczby fanów na stadiony niż pierwotnie zakładano.

„UEFA ma przyjemność ogłosić, że w trakcie EURO 2020 nastąpi powrót kibiców na trybuny i pragnie wyrazić uznanie dla federacji członkowskich oraz władz krajowych i lokalnych, które ściśle współpracują w celu zapewnienia bezpiecznego powrotu fanów na stadiony.

Obecnie osiem miast-gospodarzy potwierdziło udostępnienie części obiektów na podstawie prognoz dotyczących poprawy sytuacji zdrowotnej w swoich krajach w czerwcu i lipcu z powodu szeregu czynników, w tym wprowadzenia szczepień, planowanych środków mających na celu ponowne otwarcie gospodarki i prognozowanego spowolnienia rozpowszechniania się wirusa z powodu nadchodzącego cieplejszego okresu.

Kilka miast-gospodarzy włączyło już nawet EURO 2020 do swojej krajowej strategii naprawczej. Ponadto, planując turniej finałowy UEFA EURO 2020, ściśle współpracujemy ze Światową Organizacją Zdrowia, aby dostosować narzędzie do oceny ryzyka zakażeń COVID-19 na EURO 2020” - czytamy na stronie.

Wspomnianymi miastami gotowymi na otworzenie swoich stadionów dla kibiców są Sankt Petersburg (50% obiektu z możliwością zwiększenia dostępności), Baku (50% obiektu), Londyn (25% obiektu na mecze grupowe i 1/8 finału z możliwością zwiększenia dostępności na półfinały i finał), Amsterdam, Bukareszt, Kopenhaga (25-33% obiektu z możliwością zwiększenia dostępności), Glasgow (25% obiektu) oraz Budapeszt (minimum 25% obiektu z możliwością otwarcia całego stadionu).

Pozostałe cztery lokalizacje - Monachium, Rzym, Dublin i Bilbao nie spełniają na obecną chwilę oczekiwań UEFA, ale mają jeszcze czas do 19 kwietnia na przedstawienie nowych planów. Jeżeli do tego czasu sytuacja panująca w Niemczech, Włoszech, Irlandii oraz Hiszpanii nie ulegnie zmianie, to ich miasta zostaną najprawdopodobniej pozbawione funkcji gospodarzy.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich podkreśliła jednocześnie, że nie będzie w żaden sposób ingerować w obowiązujące zasady w danych państwach, dlatego kibice wybierający się do Rosji, Azerbejdżanu, Anglii, Holandii, Węgier, Danii, Szkocji i Rumunii muszą dokładnie zapoznać się z warunkami dotyczącymi wjazdu do tych krajów.

„Jedynie trzy miasta-gospodarze planują zwolnienia z ograniczeń i wymogów wjazdowych dla posiadaczy biletów podróżujący do Baku, Budapesztu i Sankt Petersburga, którzy będą mogli skorzystać ze specjalnych procedur, które zwolnią ich z nakazu odbycia kwarantanny.

Posiadacze biletów niebędących rezydentami podróżującymi do Budapesztu będą zobowiązani do przedstawienia dowodu z negatywnym wynikiem dwóch testów na COVID-19 wykonanych w ciągu 5 dni poprzedzających ich przyjazd do Węgier lub zaświadczenia o wcześniejszym zakażeniu ważne w ciągu 6 miesięcy przed wjazdem na teren Węgier.

W przypadku Sankt Petersburga władze rozważają również zwolnienie z ograniczeń w podróżowaniu dla ogółu społeczeństwa i kibiców posiadających ważne bilety, pod warunkiem przedstawienia dowodu na niedawny negatywny wynik testu na COVID-19.

W przypadku Baku zwolnienie ma zastosowanie tylko dla kibiców (obywateli lub rezydentów wspomnianego kraju) posiadających bilety, dzięki którym mogą wjechać do kraju i jeśli przedstawią dowód niedawnego negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Ponadto posiadacze biletów na mecze w Bukareszcie mogą skorzystać ze zwolnienia z kwarantanny, jeśli przedstawią niedawny test na COVID-19 i ograniczą swój pobyt w kraju do mniej niż trzech dni” - czytamy dalej w komunikacie UEFA.

Przedstawiciele futbolu na Starym Kontynencie zapewniają, że wszelkie aktualnie obowiązujące zasady w poszczególnych państwach znajdą się w e-mailu wysłanym do szczęśliwców posiadających bilety, którzy mogą jeszcze do 22 kwietnia zrezygnować z nich i otrzymać zwrot całej kwoty przeznaczonej na ich zakup.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy