EURO 2020: Ranking reprezentacji według „The Guardian”

EURO 2020: Ranking reprezentacji według „The Guardian” fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Mistrzostwa Europy rozpoczną się już 11 czerwca. „The Guardian” opublikował ranking reprezentacji, które wezmą w nich udział.

Brytyjski dziennik co jakiś czas prezentuje takie zestawienie, aktualizując miejsca na bazie wyników odnoszonych przez wszystkie zespoły. Na nieco ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem EURO na pierwszą lokatę wskoczyła Belgia, która w marcu pokonała Walię (3:1), zremisowała z Czechami (1:1) oraz rozgromiła Białoruś (8:0).

Komplet zwycięstw (z Izraelem, Mołdawią i Austrią) zanotowała Dania i to właśnie ona awansowała na drugie miejsce. Dalej są Włosi, Anglicy, Francuzi i Hiszpanie.

Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na czternastym miejscu. „The Guardian” podkreśla, że biało-czerwoni zaliczyli lepszą drugą połowę w ostatnim meczu z Anglią (1:2), ale przed przerwą prezentowali się słabo i mało ambitnie.

Ranking „The Guardian”:

1. Belgia;
2. Dania;
3. Włochy;
4. Anglia;
5. Francja;
6. Hiszpania;
7. Portugalia;
8. Niemcy;
9. Turcja;
10. Szwajcaria;
11. Szwecja;
12. Walia;
13. Holandia;
14. Polska;
15. Chorwacja;
16. Czechy;
17. Węgry;
18. Macedonia Północna;
19. Słowacja;
20. Szkocja;
21. Austria;
22. Rosja;
23. Ukraina;
24. Finlandia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy