EURO 2020: Reprezentacja Polski coraz bliżej zmiany lokalizacji meczów grupowych

EURO 2020: Reprezentacja Polski coraz bliżej zmiany lokalizacji meczów grupowych fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Zbigniew Boniek (Twitter)

Unia Europejskich Związków Piłkarskich podejmie najprawdopodobniej wkrótce decyzję o odebraniu funkcji miast-gospodarzy nadchodzących Mistrzostw Europy między innymi Dublinowi i Bilbao.

UEFA opublikowała w piątek klarowny komunikat na temat obecnej sytuacji związanej z organizacją EURO 2020.

Mogliśmy z niego wyczytać między innym, że spośród dwunastu lokalizacji wskazanych w przeszłości jako miejsca goszczące u siebie jedną z największych imprez piłkarskich na świecie tylko lub aż osiem wyraziło gotowość do otwarcia stadionów dla kibiców.

W tym gronie zabrakło Dublina, Bilbao, Monachium oraz Rzymu. Z punktu widzenia reprezentacji Polski najważniejsze są pierwsze dwa miasta, ponieważ to w nich „Biało-Czerwoni” mieli rozegrać spotkania w ramach rywalizacji w grupie E ze Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją. Ponadto w stolicy Irlandii miała znajdować się baza naszego zespołu.

Coraz więcej na to wskazuje, że wkrótce drużynie prowadzonej przez Paulo Sousę przyjdzie występować w dwóch innych miejscach w początkowej fazie Mistrzostw Europy, jeżeli do 19 kwietnia sytuacja w wymienionych lokalizacjach nie będzie na tyle dobrze rokować, aby wypełnić stadiony przynajmniej w 25 procentach pojemności.

UEFA ma już najprawdopodobniej przygotowany plan B na taką ewentualność na co może wskazywać dający do myślenia wpis zamieszczony przez Zbigniewa Bońka na Twitterze.

„A gdyby tak Londyn i Sewilla” - napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Stolica Anglii pojawiała się już wielokrotnie w możliwych spekulacjach na temat przejęcia roli miasta-gospodarza EURO 2020 u boku między innymi Manchesteru w celu otrzymania spotkań z puli należącej do Dublina, gdzie nasza kadra ma zmierzyć się ze Słowacją (14 czerwca) oraz Szwecją (23 czerwca). Z kolei Sewilla zgarnęłaby mecze z udziałem Hiszpanii (19 czerwca) kosztem Bilbao.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy