EURO 2020: UEFA oskarży angielską federację za zaniedbania przy okazji finału [OFICJALNIE]

EURO 2020: UEFA oskarży angielską federację za zaniedbania przy okazji finału [OFICJALNIE]
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: UEFA

UEFA szykuje się do oskarżenia angielskiej federacji za błędy popełnione przy organizacji finału na Wembley.

Przed, po i w trakcie niedzielnego finału w okolicach oraz na samym Wembley doszło do kilku groźnych incydentów. Między innymi fani reprezentacji Anglii starli się z ochroną, ponieważ część z nich chciała znaleźć się na stadionie mimo tego, że nie posiadała biletów. Do tego według informacji angielskich dzienników, faktycznie niektórym ta sztuka się udała.

W trakcie samego finału doszło również do kilku nieprzyjemnych scen. Angielscy kibice zaczęli bowiem gwizdać, kiedy na stadionie rozbrzmiał Włoski hymn. Wcześniej sam Gareth Southgate prosił, aby uszanować przeciwników, ale jego apele nie poskutkowały.

Pod koniec meczu natomiast na murawę wbiegł kibic, który nie miał na sobie koszulki. Na samym początku ochrona nie mogła go złapać. Dopiero po dłuższej chwili udało się zdjąć go z boiska.

Wszystkie te wydarzenia nie spodobały się europejskiej federacji piłkarskiej. W związku z tym wystosowała ona specjalne oświadczenie, zapewniając w nim, że „sprawa zostanie rozpatrzona przez Organ Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) w odpowiednim czasie”.

FA od razu odpowiedziało, że dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić wszystkie incydenty, które miały miejsce w niedzielę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy