EURO 2024: Jude Bellingham z przewrotki! Co za powrót Anglii [WIDEO]

2024-06-30 20:17:41; Aktualizacja: 1 dzień temu
EURO 2024: Jude Bellingham z przewrotki! Co za powrót Anglii [WIDEO] Fot. TVP Sport
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: TVP Sport

Jude Bellingham w doliczonym czasie gry strzałem z przewrotki doprowadził do wyrównania w meczu ze Słowacją. W dogrywce błyskawiczne prowadzenie zapewnił Harry Kane (2:1).

Bezradni przez większość spotkania Anglicy bliscy byli pożegnania się z EURO 2024 po tym, jak w 25. minucie meczu Słowacja wyszła na prowadzenie po golu Ivana Schranza i utrzymywała ten wynik przez ponad godzinę gry.

Dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry, rzutem na taśmę do wyrównania doprowadził Jude Bellingham, który strzałem z przewrotki wpakował piłkę do siatki Martina Dúbravki. Asystę przy golu zanotował elektryczny w tym spotkaniu Marc Guéhi, przedłużając wrzut z autu Kyle'a Walkera.

Rozpędzający się „Synowie Albionu”, w których ponownie tchnięto wiarę w awans, do wyniku 2:1 doprowadzili już w pierwszej minucie dogrywki. Po rzucie wolnym piłkę w kierunku piątego metra głową skierował Ivan Toney, a tam akcję sfinalizował Harry Kane, dla którego był to drugi gol na turnieju.