Europejski gigant gościł u siebie rodzinę Endricka

Europejski gigant gościł u siebie rodzinę Endricka fot. Leo Sguacabia/Sports Press Photo/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times

Endrick znajduje się na celownikach kilku czołowych europejskich klubów. Przekonać jego rodzinę do transferu postanowiła Chelsea - pisze „The Times”.

Reprezentujący barwy Palmeiras Endrick uchodzi obecnie za jednego z najbardziej rozchwytywanych nastolatków na świecie. Mimo że napastnik rozegrał na razie tylko sześć meczów w pierwszym zespole brazylijskiego klubu (trzy gole w lidze), europejscy giganci nie mają wątpliwości, że jest wyjątkowym piłkarzem i czeka go wielka przyszłość.

Najbardziej na zakontraktowaniu 16-latka zależy Realowi Madryt oraz Paris Saint-Germain. W gronie chętnych znajduje się również Chelsea. Jak podaje „The Times”, ostatnio londyńczycy zaprosili do siebie rodzinę młodego zawodnika.

„The Blues” oprowadzili najbliższych Endricka po swoich obiektach, a także przedstawili im Thiago Silvę. 38-latek, 109-krotny reprezentant kraju, jest legendarną postacią w Brazylii. Sam gracz Palmeiras również miał odbyć z nim rozmowę.

Otoczenie Brazylijczyka szuka mu najlepszego miejsca do dalszego rozwoju. Napastnikowi doradza agencja sportowa, która reprezentuje również Viníciusa Júniora z Realu Madryt. Endrick może podpisać kontrakt z nowym klubem w 2023 roku i przenieść się do niego w kolejnym po uzyskaniu pełnoletności. Ile będzie kosztował? Jorge Picón podał niedawno, że klauzula wpisana w umowę z Palmeiras opiewa na 40 milionów euro, ale po spełnieniu pewnych warunków może wzrosnąć do 60 milionów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy