Europejskie Stowarzyszenie Klubów zareagowało na ostatnie wydarzenia. Ważna rola Dariusza Mioduskiego [OFICJALNIE]

Europejskie Stowarzyszenie Klubów zareagowało na ostatnie wydarzenia. Ważna rola Dariusza Mioduskiego [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: European Club Association

Prezes i właściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski, wszedł w skład Komitetu Wykonawczego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

Ogłoszenie decyzji o utworzeniu Superligi przez dwanaście europejskich drużyn - Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madryt, Atlético Madryt, Inter Mediolan, AC Milan oraz Juventus - wywołało olbrzymie poruszenie w mediach i piłkarskim światku, co doprowadziło między innymi do rezygnacji wspomnianych ekip z członkostwa w Europejskim Stowarzyszeniu Klubów.

Podjęte przez nich kroki skutkowały między złożeniem dymisji przez Andreę Agnellego (prezydent Juventusu) ze stanowiska prezesa wspomnianej organizacji w efekcie konieczności powołania przez zarząd Komitetu Wykonawczego, który jednomyślnie sprzeciwił się stworzeniu nowych rozgrywek.

„Zarząd jednomyślnie potępił działania odchodzących członków, które uważa za działające na własny rachunek i ze szkodą dla dobrego stanu gry oraz stanowiące wyraźny sprzeciw wobec wartości ECA. Wierzymy, że europejski klub piłkarski można zreformować z poziomu systemu, aby osiągnąć wspólny interes wszystkich interesariuszy. Zarząd powtórzył wyraźne stanowisko jako jedynego słusznego i w pełni uznanego głosu czołowych klubów w Europie i podjął szereg decyzji, aby zapewnić, że będzie on nadal w stanie skutecznie i skutecznie wypełniać swoją rolę” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

W skład wspomnianego organu, mającego na celu wybranie między innymi nowego prezesa weszło sześć osób - Nasser Al-Khelaifi (Paris Saint-Germain), Michael Gerlinger (Bayern Monachium), Edwin van der Sar (Ajax Amsterdam), Dariusz Mioduski (Legia Warszawa), Aki Riihilahti (HJK Helsinki) i Michele Centenaro (niezależny członek zarządu ECA).

Ponadto Europejskie Stowarzyszenie Klubów zwróciło się z prośbą do Karla-Heinza Rummenigge (prezes Bayernu Monachium), aby ten zastąpił Agnellego w Komitecie Wykonawczym UEFA, gdzie organizacji przysługują dwa miejsca.

Jednocześnie ECA wyraziło swoje zadowolenie z podjętej decyzji odnoszącej się do zreformowania Ligi Mistrzów od sezonu 2024/2025.

„Cieszymy się, że reforma rozgrywek klubowych UEFA osiągnęła ważny kamień milowy. Uzgodnienie nowego formatu zawodów stworzy większą liczbę ekscytujących europejskich meczów dla kibiców i zwiększy udział klubów na wszystkich poziomach. Idąc dalej, cały zarząd ECA skupi się na kontynuowaniu wysiłków, zmierzających do ustalenia z UEFA zasad współpracy po 2024 roku. Zamierzamy kształtować europejską klubową piłkę nożną na nadchodzące lata” - czytamy na stronie organizacji.

Prezes i właściciel Legii Warszawa zasiada w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Klubów od września 2015 roku. W ostatnim czasie zajmował się w nim kwestiami biznesowymi rozgrywek pucharowych jako członek Rady Administracyjnej UEFA Club Competitions.

***

Superliga - wszystko, co chcecie wiedzieć, ale boicie się zapytać

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy