Eusebio Di Francesco z pierwszą zagraniczną posadą w karierze?!

Eusebio Di Francesco z pierwszą zagraniczną posadą w karierze?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

Według Alfredo Pedulli Eusebio Di Francesco może wkrótce wrócić na ławkę trenerską. Chęć jego zatrudnienia wyraża bowiem Real Betis.

21 czerwca na Estadio Benito Villamarín doszło do sporych przetasowań, jeśli chodzi o posadę pierwszego szkoleniowca. Wówczas pracę stracił bowiem Rubi, a jego tymczasowym następcą został Alexis Trujillo.

Byłemu piłkarzowi „Los Verdiblancos” przydzielono to zadanie już po raz drugi (poprzednio w sezonie 2016/2017) i finalnie ma on dokończyć sezon z zespołem, który czekają jeszcze cztery spotkania. W międzyczasie trwają poszukiwania szkoleniowca na przyszłą kampanię.

Jak podaje Pedullà, w ostatnich dniach przedstawiciele Realu Betis nawiązali kontakt z Di Francesco. Profil 50-letniego Włocha ma odpowiadać Hiszpanom, a były trener Lecce czy Romy jest otwarty na wyjazd z ojczyzny. W tym kontekście należy dodać, że do tej pory nigdy nie pracował on jeszcze poza Półwyspem Apenińskim.

Ostatnim miejscem zatrudnienia Di Francesco była Sampdoria, którą prowadził jednak tylko przez kilka miesięcy. Mimo to należy podkreślić jego doświadczenie chociażby w europejskich pucharach (łącznie 30 spotkań), co także jest nie bez znaczenia, mając na uwadze aspiracje ekipy z Sewilli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy