Eusebio Di Francesco z pierwszą zagraniczną posadą w karierze?!

Eusebio Di Francesco z pierwszą zagraniczną posadą w karierze?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

Według Alfredo Pedulli Eusebio Di Francesco może wkrótce wrócić na ławkę trenerską. Chęć jego zatrudnienia wyraża bowiem Real Betis.

21 czerwca na Estadio Benito Villamarín doszło do sporych przetasowań, jeśli chodzi o posadę pierwszego szkoleniowca. Wówczas pracę stracił bowiem Rubi, a jego tymczasowym następcą został Alexis Trujillo.

Byłemu piłkarzowi „Los Verdiblancos” przydzielono to zadanie już po raz drugi (poprzednio w sezonie 2016/2017) i finalnie ma on dokończyć sezon z zespołem, który czekają jeszcze cztery spotkania. W międzyczasie trwają poszukiwania szkoleniowca na przyszłą kampanię.

Jak podaje Pedullà, w ostatnich dniach przedstawiciele Realu Betis nawiązali kontakt z Di Francesco. Profil 50-letniego Włocha ma odpowiadać Hiszpanom, a były trener Lecce czy Romy jest otwarty na wyjazd z ojczyzny. W tym kontekście należy dodać, że do tej pory nigdy nie pracował on jeszcze poza Półwyspem Apenińskim.

Ostatnim miejscem zatrudnienia Di Francesco była Sampdoria, którą prowadził jednak tylko przez kilka miesięcy. Mimo to należy podkreślić jego doświadczenie chociażby w europejskich pucharach (łącznie 30 spotkań), co także jest nie bez znaczenia, mając na uwadze aspiracje ekipy z Sewilli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni OFICJALNIE: Grosicki zgłoszony do rozgrywek Premier League. Kibice West Bromwich Albion są... zachwyceni DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] DAZN w grudniu wchodzi do Polski [OFICJALNIE] Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Jóźwiak kontuzjowany. Polak nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Lech Poznań mierzy się z Rangersami. Przewidywane składy obu drużyn Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych Liga Mistrzów: Morata z hat-trickiem bramek po spalonych Ekstraklasowy transfer poza oknem. Michal Peškovič odchodzi z Cracovii Ekstraklasowy transfer poza oknem. Michal Peškovič odchodzi z Cracovii Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego Legia Warszawa reaguje na zachowanie Williama Rémy’ego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy