Everton z przechwytem transferu West Hamu United. 40 milionów euro na stole

Everton z przechwytem transferu West Hamu United. 40 milionów euro na stole
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sacha Tavolieri [Twitter]

Everton wszedł na poważnie do gry o sprowadzenie Amadou Onany i dużo na to wskazuje, że przechytrzy West Ham United w walce o defensywnego pomocnika - uważa Sacha Tavolieri.

Przedstawiciele „Młotów” zabiegali bardzo długo o względy jednokrotnego reprezentanta Belgii. Do tej pory mieli jednak olbrzymie trudności z wypracowaniem porozumienia z Lille w kwestii wysokości kwoty odstępnego za blisko 21-letniego zawodnika.

Z tego powodu West Ham United porzucił nawet w pewnej chwili starania o Amadou Onanę, ale jak się okazało tylko po to, by przedstawić w końcu satysfakcjonującą ofertę francuskiej stronie w wysokości 35 milionów euro podstawy i pięciu milionów zawartych w formie bonusów.

W tej sytuacji wszystko wskazywało na to, że defensywny pomocnik powinien w najbliższych dniach pojawić się w Londynie, żeby przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem umowy z angielską drużyną.

W ostatnich godzinach nastąpił jednak niespodziewany zwrot akcji i wiele na to wskazuje, że „Młoty” stracą na ostatniej prostej szansę na zakontraktowanie Belga, ponieważ na poważnie do walki o jego względy wkroczył Everton.

Sacha Tavolieri uważa, że ekipa z niebieskiej części Liverpoolu wyrównała ofertę West Hamu United i przede wszystkim przekonała samego 21-latka do kontynuowania kariery na Goodison Park.

Prawdopodobne przejęcie Onany przez „The Toffees” oznaczałoby znaczące wzmocnienie środka pola drużyny prowadzonej przez Franka Lamparda, ponieważ na ostatniej prostej znajduje się powrót Idrissy Gueye'a do Evertonu.

Defensywny pomocnik dołączył do Lille w sierpniu ubiegłego roku z HSV za siedem milionów euro. Swój debiutancki sezon w Ligue 1 zakończył na 41 występach z zaliczonymi trzema trafieniami oraz asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy