Everton zatrzyma wypożyczonego napastnika?

Everton zatrzyma wypożyczonego napastnika?
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Sky Sports

Roberto Martinez ma nadzieję, że uda mu się zatrzymać w zespole napastnika reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, Lacinę Traoré. Do tej pory Iworyjczyk zagrał dla "The Toffees" 60 minut...

Silny i wysoki (ponad dwa metry wzrostu) napastnik w obecnym sezonie był piłkarzem… trzech zespołów. Lacina Traoré trafił do Everton FC w styczniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z AS Monaco. Klub z księstwa Monaco pozyskał iworysjkiego snajpera zaledwie kilka tygodni wcześniej z Anży Machaczkała.

Nie gra, ale się nadaje. Co ciekawe, Lacina Traoré zaliczył dotychczas zaledwie jeden występ w barwach „The Toffees” - zagrał 60 minut w spotkaniu Pucharu Anglii przeciwko Swansea. Udało mu się wówczas zdobyć gola.

Kontuzja pokrzyżowała jednak szyki 24-letniego napastnika. Entuzjastą talentu i umiejętności tego gracza jest menadżer klubu z Goodison Park, Roberto Martinez, który chciałby przedłużyć współpracę Evertonu z Traoré.

- Wszystko zależy, w jakich rozgrywkach będziemy brali udział w przyszłym sezonie. Jeśli będziemy rywalizować w Europie, będziemy potrzebować czterech napastników. Naismith i Kone to dla nas bardzo ważni gracze, musimy być pewni, że następny sezon zaczniemy w silnym składzie, a w mojej opinii będziemy potrzebować czterech napastników. Wierzymy, że Lacina jest zawodnikiem, który może dać naszej drużynie coś innego, jest piłkarzem, którego chcielibyśmy mieć u siebie - powiedział Martinez. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy