2024-10-16 22:57:13; Aktualizacja: 2 godziny temu
Ewa Pajor wzięła udział w piłkarskiej demolce. Premierowy gol dla FC Barcelony w Lidze Mistrzyń! [WIDEO] Fot. FC Barcelona
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

FC Barcelona w drugiej kolejce żeńskiej Ligi Mistrzyń wygrała na własnym stadionie 9-0 ze szwedzkim Hammarby. Swoją cegiełkę do tego okazałego zwycięstwa dołożyła także Ewa Pajor, która wpisała się na listę strzelców w drugiej odsłonie spotkania.

Ewa Pajor minionego lata została bohaterką hitowej przeprowadzki, za sprawą której zamieniła VfL Wolfsburg na FC Barcelonę. Polska piłkarka ze swoim nowym pracodawcą parafowała wówczas umowę do 30 czerwca 2027 roku. Już po jej pierwszych siedmiu występach można śmiało stwierdzić, że dla obu stron był to przemyślany oraz świetny ruch.

Ostatnio popisała się ona trzema zdobytymi bramkami w ligowym starciu z Espanyolem, natomiast w środowy wieczór poprawiła swój strzelecki dorobek podczas spotkania Ligi Mistrzyń ze szwedzkim Hammarby.

Żeńska drużyna Barcelony była w tym pojedynku wyraźnym faworytem, co zresztą gołym okiem było również widać na boisku. Już po pierwszej połowie piłkarki z Katalonii mogły cieszyć się z wysokiego prowadzenia wynikiem 3-0 po tym jak na listę strzelców wpisały się kolejno Graham, Claudia Pina oraz Alexia Putellas.

Pere Romeu pomimo wygodnego wyniku w trakcie przerwy dodatkowo zmotywował swoje podopieczne do dalszej walki, w wyniku czego w drugiej odsłonie dołożyły one jeszcze pięć kolejnych trafień. Chwilę po przerwie strzelanie rozpoczęła Maria Leon, a zaraz po niej drugi raz tego wieczoru trafiła Pina.

Moment, na który ze szczególnością czekali polscy kibice, nadszedł w 72. minucie. To właśnie wtedy do akcji wkroczyła Pajor, która wpakowała piłkę do pustej bramki i tym samym podwyższyła prowadzenie Barcelony na 6-0. Na tym jednak strzelanie hiszpańskiego zespołu się nie skończyło.

Do ostatniego gwizdka drużyna polskiej atakującej dołożyła jeszcze trzy następne trafienia, a ich autorkami zostały Graham, Esmee Brugts oraz Fridolina Rolfo. Hammarby zostało więc doszczętnie zdemolowane.

Podsumowując, zawodniczki Barcelony w ostatecznym rozrachunku pokonały swoje rywalki aż 9-0. Druga kolejka Ligi Mistrzyń okazała się więc dla nich zdecydowanie bardziej udana, niż pierwsza, w której lepszy okazał się żeński zespół Manchesteru City. Dla Pajor była to natomiast pierwsza zdobyta bramka w nowych barwach na poziomie Ligi Mistrzyń.