FA chce zmniejszyć liczbę obcokrajowców w angielskiej piłce

FA chce zmniejszyć liczbę obcokrajowców w angielskiej piłce
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FA

Do ciekawej sytuacji może dojść w angielskich ligach, jeśli przyjęte zostaną przepisy, ograniczające liczbę zawodników spoza Unii Europejskiej.

Football Association, czyli angielski związek piłki nożnej, planuje wprowadzić znaczące zmiany w przepisach dotyczących zatrudniania obcokrajowców. Miałyby one dać większe możliwości rozwoju młodym angielskim zawodnikom, a w dalszej przyszłości podwyższyć poziom angielskiej kadry.
 
Jest to jednak rozwiązanie częściowe, bowiem - ze względu na przepisy o swobodnym przepływie pracowników wewnątrz Unii Europejskiej - nie można ograniczyć liczby zawodników z UE. 
 
FA chce zmniejszyć liczbę państw, z których zawodnicy mogą się ubiegać o wizę, przyznawaną "z automatu" na podstawie liczby międzynarodowych występów, do czołowej "50" rankingu FIFA w miejsce obecnej "70".
 
Z drugiej strony jednak wiązałoby się to z obniżeniem poprzeczki wymaganej liczby rozegranych w kadrze spotkań w ostatnich dwóch latach - z aktualnych 75% do 30%.
 
Może się więc okazać, że zmiany nie przyniosą oczekiwanego skutku, czyli wprowadzenia do składów większej liczby młodych Anglików, a po prostu przyczynią się do wzrostu popularności piłkarzy z Unii Europejskiej oraz państw"50" rankingu FIFA.
 
Nowe przepisy miałyby być wprowadzone od początku sezonu 2015/2016.
Więcej na temat: Anglia Prawo transferowe

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy