FA odpowiada na zarzuty FIFA

FA odpowiada na zarzuty FIFA
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Football Association

Angielski Związek Piłki Nożnej odniósł się do oświadczenia Komisji Etyki dotyczącego wyboru gospodarzy Mistrzostw Świata w 2018 i w 2022r.

W czwartek odpowiednie organy FIFA zamknęły postępowanie dotyczące wyboru gospodarzy mundialu za cztery i za osiem lat - zarówno Rosja, jak i Katar zostały oczyszczone z zarzutów korupcyjnych. Co ciekawe, dopatrzono się jednak nieprawidłowości w działaniach komitetu angielskiego, który ubiegał się o organizację imprezy w 2018r. Więcej TUTAJ.
 
Angielska federacja bardzo szybko wydała następujące oświadczenie w tej sprawie:
 
"Przed publikacją tego raportu nie dotarły do nas żadne informacje odnośnie jakichkolwiek uchybień w procesie wyboru. Nie zgadzamy się z krytyką, która podważa uczciwość Anglii i poszczególnych osób zaangażowanych w organizację naszej kandydatury.
 
Stworzyliśmy przejrzystą ofertę, dodatkowo, co podkreśla sam raport, nasze wyjaśnienia były pełne, a sam związek nienagannie współpracował z Komisją Etyki w czasie badania sprawy. Utrzymujemy, że taka postawa w całym procesie powinna mieć kluczowe znaczenie dla naszej wiarygodności. Po długiej analizie całego raportu, chcemy odnotować również stwierdzenie: 'potencjalne problematyczne fakty i okoliczności zawarte w sprawozdaniu, dotyczącym oferty Anglia 2018, nie wpłynęły znacząco na zaburzenie procesu integralności przetargu na organizację Mistrzostw Świata.' "
Więcej na temat: Katar Anglia FIFA Rosja MŚ 2022 FA MŚ 2018

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy