Fabiański po meczu ze Słowenią. „Wierzymy, że będzie lepiej”

Fabiański po meczu ze Słowenią. „Wierzymy, że będzie lepiej” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Łukasz Fabiański przyznał po porażce ze Słowenią (0:2), że ten zimny prysznic podziała mobilizująca na całą drużynę przed kolejnymi meczami eliminacyjnym Euro 2020.

Reprezentacja Polski przegrała swoje pierwsze spotkanie w trwających kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Skuteczny sposób na pokonanie drużyny prowadzonej przez Jerzego Brzęczka znalazła Słowenia, która po trafieniach Aljaža Struny i Andraža Šporara zgarnęła zasłużenie komplet punktów i dzięki temu wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli grupy G, której nadal przewodzą „Biało-Czerwoni” z dwunastoma zdobytymi „oczkami”.

Rozczarowania po zakończeniu tego meczu nie ukrywał Łukasz Fabiański, który pokusił się na gorąco o wskazanie możliwych przyczyn poniesionej porażki.

- Byliśmy uczulani i nastawieni na stałe fragmenty gry, dlatego tym bardziej nas to boli, że w ten sposób straciliśmy gola. Wiedzieliśmy, że biją rożne na bliższy słupek, żeby ktoś potem przegrał tę piłkę dalej na wbiegających zawodników. Daliśmy się w ten sposób zaskoczyć. Potem Słowenia będąc w korzystnej sytuacji mogła się cofnąć i nastawić na kontratak, co też wykorzystała w drugiej połowie - powiedział doświadczony bramkarz, który po raz trzeci pojawił się w barwach reprezentacji Polski w trwających eliminacjach Euro 2020.

- Po pierwszych piętnastu minutach wydawało się, że to spotkanie będzie wyglądało dobrze z naszej strony, bo dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i staraliśmy się wywrzeć presję na przeciwniku. Im jednak dłużej trwał mecz, tym Słoweńcy czuli się lepiej i znacznie zwiększyli swoją agresywność, na którą nie odpowiedzieliśmy - dodał Fabiański.

- Mamy świadomość tego, że jest jeszcze dużo spotkań do rozegrania, ale jesteśmy grupą, która już dużo przeszła przy okazji spotkań na turniejach oraz w ramach eliminacji i zawsze przychodził jakiś zimny prysznic, ale potrafimy się po nim pozbierać i wierzymy, że będzie lepiej - zakończył 34-letni zawodnik.

Reprezentacja Polski już w poniedziałek będzie miała okazję do powrotu na zwycięską ścieżkę, ponieważ jej kolejnym przeciwnikiem w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w 2020 roku będzie Austria, która wygrała swoje spotkanie z Łotwą (6:0) i ma obecnie trzy punkty straty do „Biało-Czerwonych”. Początek pojedynku na PGE Narodowym zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz Polsacie Sport.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy