Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE]

Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] fot. sbonsi / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tottenham

Tottenham ogłosił nawiązanie współpracy z Fabio Paraticim. Włoch będzie w angielskim klubie dyrektorem zarządzającym do spraw piłkarskich.

Paratici formalnie rozpocznie pełnić nowe obowiązki od 1 lipca. W Tottenhamie będzie odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój pionu sportowego.

Przez 11 ostatnich lat Paratici pracował w Juventusie, gdzie był dyrektorem sportowym. 48-latek był zaangażowany w przeprowadzanie transferów przez turyńczyków. Władze klubu z Półwyspu Apenińskiego postanowiły rozstać się z nim po sezonie, w którym drużyna pierwszy raz od dawna nie triumfowała w Serie A.

- Jestem zachwycony otrzymaniem tej fantastycznej szansy i dziękuję klubowi oraz prezesowi za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Tottenham jest jednym z najlepszych klubów w Wielkiej Brytanii i Europie. Ma ambitne, długoterminowe plany. Poświęcę się całkowicie temu nowemu przedsięwzięciu i nie mogę się doczekać współpracy z zespołem zarządzającym, by napisać nowy i miejmy nadzieję, że udany rozdział w historii klubu - powiedział działacz.

Jak pisze Fabrizio Romano, trwają rozmowy mające na celu powołanie Paulo Fonseki na nowego menedżera „Kogutów”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy