2024-08-26 06:36:33; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Fantastyczny występ Jakuba Kałuzińskiego. Wszedł na drugą połowę i odmienił losy meczu [WIDEO] Fot. Pawel Bejnarowicz / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Jakub Kałuziński okazał się jednym z bohaterów spotkania w tureckiej Süper Lig. Jego Antalyaspor pokonał Hatayspor, pomimo iż przegrywał 0-2. Reprezentant Polski popisał się dwoma doskonałymi finalnymi podaniami.

Ekipa Kałuzińskiego zaliczyła niezbyt udany wstęp w walce o jak najwyższą pozycję w tabeli. Po dwóch kolejkach zgromadziła jeden punkt. Po pierwszej połowie w ramach trzeciej serii gier wydawało się, że stan konta nie ulegnie zmianie.

Do przerwy „Skorpiony” przegrywały dwiema bramkami. Sprawy w swoje ręce wziął Carlos Strandberg, który najpierw z rzutu karnego, a później po sprawnej kontrze wpakował piłkę do siatki.

Antalyaspor nie zawiesił jednak głów i po wyjściu na drugą połowę starał się błyskawicznie złapać kontakt z rywalem. Paliwem wlewającym nadzieje w serca zawodników i kibiców okazywały się celne podania do partnerów ze stałych fragmentów gry od byłego pomocnika Lechii Gdańsk, który zameldował się na murawie właśnie od 46. minuty.

Tak też po godzinie gry jedno z dośrodkowań wykorzystał Thalisson Kelven. Sześć minut później to Moussa Djenepo podziękował Polakowi za doskonały serwis przy wrzuceniu miękkiej piłki ze środkowej strefy za plecy obrońców gości.

Zrobiło się 2-2, ale domowników nie zadowalał podział punktów. Wyciągnęli rękę po pełną pulę. W doliczonym czasie zwycięską bramkę zdobył Braian Samudio, wykorzystując „jedenastkę”.

To pierwsze bezpośrednie kontrybucje Kałuzińskiego w tym sezonie, którymi najprawdopodobniej wywalczy sobie miejsce w składzie tuż przed przerwą na reprezentacje. Selekcjoner Michał Probierz nie powinien mieć wątpliwości co do wręczenia mu powołania.