FC Barcelona: 38-letni Dani Alves z zaskakującą klauzulą

FC Barcelona: 38-letni Dani Alves z zaskakującą klauzulą fot. Miguel Ruiz | FC Barcelona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RAC1

Dani Alves został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony. W jego kontrakcie znalazła się klauzula wykupu o wartości... 100 milionów euro - podaje RAC1.

Brazylijczyk pozostawał bez klubu i Xavi postanowił skorzystać z okazji do wzmocnienia drużyny niezwykle doświadczonym piłkarzem, którego pamięta jeszcze ze wspólnej gry na Camp Nou.

Prawy obrońca podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2022 roku, a nie jak chciał, o sześć miesięcy dłuższą. Jak jednak informuje RAC1, możliwe jest przedłużenie współpracy po zakończeniu trwającego sezonu.

Na razie pewne jest jedno: w dokumentacji znajduje się klauzula wykupu szacowana na 100 milionów euro. Podobne zapisy w Hiszpanii to już norma, niemniej zważywszy na wiek gracza może dziwić tak wysoka suma.

Wcześniej pojawiły się informacje, jakoby Dani Alves był najniższej opłacanym piłkarzem w całej drużynie, biorąc pod uwagę wynagrodzenie podstawowe.

W środę jedną z klubowych legend na stadionie powitało 10 tysięcy kibiców. Jego debiut nastąpi już w 2022 roku, bowiem kontrakt wejdzie w życie pierwszego stycznia.

119-krotny reprezentant „Canarinhos” będzie grał z „ósemką” na koszulce. To już piąty numer, z którym wystąpi w „Blaugranie”.

***

FC Barcelona. Joan Laporta nie wykluczył powrotów Leo Messiego i Andrésa Iniesty

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy