FC Barcelona: Arteta skomentował plotki łączące go z katalońskim gigantem

FC Barcelona: Arteta skomentował plotki łączące go z katalońskim gigantem fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Arsenal

Mikel Arteta odniósł się do ostatnich informacji przekazanych przez Joana Laportę, kandydata na stanowisko prezydenta klubu FC Barcelona, który umieścił go na swojej liście szkoleniowców mogących przejąć stery w „Dumie Katalonii”.

Już tylko kilka dni dzieli nas od powołania do życia nowego zarządu ekipy z Camp Nou.

Przed nastaniem tego momentu trzej kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta aktualnego wicemistrza Hiszpanii - Toni Freixa, Joan Laporta i Victor Font - prześcigają się w składaniu różnego rodzaju obietnic czy deklaracji, które mają im pomóc uzyskać odpowiednią liczbę głosów socios w głosowaniu mającym odbyć się 7 marca.

Drugi z wymienionych wyżej panów miał przekazać stacji „RAC1”, że w przypadku objęcia wspomnianego stanowiska i późniejszego niezadowolenia z pracy wykonywanej przez Ronalda Koemana mógłby zastąpić go na przykład Mikelem Artetą.

Menedżer Arsenalu został poproszony o odniesienie się do tych doniesień i zapewnił, że nie śpieszy się z opuszczeniem szeregów „Kanonierów” na rzecz objęcia sterów w „Dumie Katalonii”.

- Kiedy w Barcelonie odbywają się wybory, w mediach pojawiają się zawsze różnego rodzaju spekulacje. To wielki klub. Oczywiście wychowałem się w nim jako zawodnik i zawsze będę czuł się z nim związany. Teraz jestem jednak w pełni skoncentrowany na pracy, którą mam tutaj do wykonania, a mamy jeszcze dużo do zrobienia - powiedział Hiszpan.

- Dziś i jutro będę menedżerem Arsenalu i bardzo mi się to podoba. Chcę zrobić z tym zespołem znacznie więcej niż to, co do tej pory zrobiliśmy - dodał Arteta.

Blisko 39-letni trener jest związany z drużyną z Londynu do 30 czerwca 2023 roku i przynajmniej na razie nie ma w planach rozpoczęcia rozmów na temat nawiązania dłuższej współpracy z ekipą z Emirates Stadium.

- Jesteśmy w środku sezonu. Mamy wciąż o co grać i w tej chwili nie jest to dla mnie priorytetem. Nadal mam tu ważny kontrakt i cieszę się z tego. Nie sądzę, żeby rozpoczęcie rozmów teraz było pilne - przyznał Hiszpan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy