FC Barcelona bije rekord transferowy. „Gargantuiczna” kwota w kobiecym futbolu

FC Barcelona bije rekord transferowy. „Gargantuiczna” kwota w kobiecym futbolu fot. dean bertoncelj / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport

FC Barcelona wkrótce może pobić kobiecy rekord transferowy. Lada dzień kontrakt ma bowiem podpisać Keira Walsh, aktualnie grająca w Manchesterze City, informuje „Sport”.

Okno transferowe w największych ligach męskich zostało już zakończone, nie oznacza to jednak końca emocji dla kibiców FC Barcelony. Klub nadal prężnie działa na rynku, choć tym razem swoją uwagę skierował w stronę kobiecego zespołu. Ten ma wkrótce zostać znacząco wzmocniony za sprawą sprowadzenia Keiry Walsh.

Reprezentanta Anglii jest jedną z największych gwiazd angielskiej Women's Super League i od lat stanowi ważną postać w środku pola Manchesteru City. Pomocniczka zbliża się do wygaśnięcia umowy wraz z końcem obecnego sezonu, „Blaugranie” bardzo jednak zależy na tym, by sprowadzić ją już teraz. A to wiąże się z niemałymi kosztami.

„Sport” informuje, że po wielkich wydatkach w związku ze wzmacnianiem męskiego zespołu, teraz przyszedł czas na podobne działania w przypadku kobiecego, choć na zupełnie inną skalę. Transfer 25-latki ma być rekordowy, a „The Citizens” otrzymają za nią około 400 tysięcy euro.

Dla fanów męskiej piłki kwota może wydawać się stosunkowo niska, w kobiecym futbolu robi jednak ogromne wrażenie. Od 2020 rekord transferowy należy do Chelsea, która zapłaciła wtedy VfL Wolfsburg 250 tysięcy euro za Pernille Harder.

Aktualnie Keira Walsh przebywa jeszcze na zgrupowaniu reprezentacji Anglii, rozgrywając mecze eliminacyjne do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Australii i Nowej Zelandii. Kiedy tylko zakończy reprezentacyjne obowiązki, uda się do Barcelony, by sfinalizować swoją przeprowadzkę.

„Barça” może się pochwalić znakomitą drużyną kobiet. Zgromadziły one rekordową liczbę siedmiu mistrzostw Hiszpanii, w ostatnich latach świetnie radząc sobie również w Lidze Mistrzyń, wygrywając nawet główne trofeum w 2021 roku i dochodząc do finału w kolejnej kampanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy