FC Barcelona: Carlos Tusquets - kim jest tymczasowy prezes?

FC Barcelona: Carlos Tusquets - kim jest tymczasowy prezes?
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info | El Mundo

Po dymisji Josepa Marii Bartomeu na tymczasowego prezesa FC Barcelony mianowano 69-letniego Carlosa Tusquetsa. Funkcję tą będzie pełnił do wyborów zaplanowanych na 21 i 22 marca przyszłego roku.

Carlos Tusquets Trías de Bes jest biznesmenem, szczególnie prężnie działającym w branży bankowej. Mając 32 lata, w latach 80. XX wieku założył on FIBANC, dzisiaj znany jako Banco Mediolanum. Sześć lat później został dyrektorem Círculo de Economía. Był także prezesem komisji ekonomiczno-gospodarczej FC Barcelony.

Co ciekawe, według raportu „El Mundo” z sierpnia 2019 roku, Tusquets jest powiązany aż z… 56 różnymi firmami.

W poprzednich latach otwarcie krytykował on samego Josepa Marię Bartomeu za złe zarządzanie finansami klubu oraz budżet płacowy.

- Chcę poprosić wszystkich pracowników i sportowców, na każdym szczeblu, aby byli świadomi sytuacji klubu. Sfera ekonomiczna martwi nas najbardziej - powiedział Tusquets, który prawie całe swoje wystąpienie skupił na aspekcie finansowym.

Dostosowanie wydatków do budżetu jest aktualnie największym wyzwaniem, przed którym stoi nowy, przebudowany zarząd, na czele którego stoi ośmiu członków, wraz z Tusquetsem. Ich plan jest jednak zaskakująco prosty: „Aby klub pozostał najlepszy na świecie”.

MATEUSZ KOŚCIELNY

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy