FC Barcelona: Casting na nowego bramkarza. Pięciu kandydatów, w tym Polak

FC Barcelona: Casting na nowego bramkarza. Pięciu kandydatów, w tym Polak fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

Działacze Barcelony rozglądają się za bramkarzem, który mógłby dołączyć do drużyny „Dumy Katalonii” w letnim oknie. „Mundo Deportivo” wymieniło pięciu kandydatów.

Pozycja Marca-André ter Stegena w zespole Barcelony jest niepodważalna i chociaż pojawiały się na ten temat różne informacje, nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie miał on odejść z klubu. Nie oznacza to jednak, że na Camp Nou nie może zawitać nowy golkiper. „Dumie Katalonii” zależy na pozyskaniu mocnego konkurenta dla Niemca, który zwiększy rywalizację między słupkami i w przypadku kontuzji godnie zastąpi 29-latka.

W kadrze Barcelony znajduje się Neto, ale prawdopodobnie niebawem opuści on Katalonię. Brazylijczykiem interesuje się kilka drużyn, a jego wynagrodzenie jak na drugiego bramkarza jest na Camp Nou dość wysokie. Latem do klubu z wypożyczenia do Galatasaray powróci Iñaki Peña i może zostać on pierwszym zmiennikiem Ter Stegena, lecz władze hiszpańskiego klubu tak czy siak rozglądają się za innym bramkarzem.

„Mundo Deportivo” pisze o castingu na nowego golkipera Barcelony, wymieniając pięciu kandydatów. Są nimi 30-letni Bono (Sevilla), 21-letni Illan Meslier (Leeds United), 23-letni Alban Lafont (Nantes), 19-letni Maarten Vandevoordt (Genk) oraz 24-letni Bartłomiej Drągowski (Fiorentina).

Drągowski już od pewnego czasu jest łączony z przenosinami do klubu większego od Fiorentiny. Co prawda w tym sezonie Polak stracił wiele meczów z powodu kontuzji, ale dalej jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Jego umowa z „Violą” jest ważna tylko do połowy 2023 roku.

Do niedawna wydawało się, że nowym bramkarzem Barcelony zostanie Stołe Dimitriewski z Rayo Vallecano. Macedońskie media podawały nawet, że jego transfer do Katalonii jest przesądzony. Najwidoczniej jednak się z tym pośpieszyły. „Mundo Deportivo” o nim nie wspomina.

Sezon 2021/2022:

Bono (Sevilla) – 24 mecze, 12 czystych kont;
Illan Meslier (Leeds United) – 26 meczów, pięć czystych kont;
Alban Lafont (Nantes) – 23 mecze, pięć czystych kont;
Maarten Vandevoordt (Genk) – 35 meczów, sześć czystych kont;
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – sześć meczów, dwa czyste konta.

FC Barcelona u progu rewolucji. Nastawienie na rozstanie z trzema ofensywnymi zawodnikami

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy