FC Barcelona: Co oznacza brak rejestracji Gaviego?

FC Barcelona: Co oznacza brak rejestracji Gaviego? fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Athletic | Transfery.info

Sąd odrzucił odwołanie FC Barcelony - Gavi nie może więc zostać zarejestrowany w pierwszym zespole. Co to więc oznacza dla jego bliższej i dalszej przyszłości w drużynie Xaviego?

Jak informuje „The Athletic”, który skontaktował się bezpośrednio z klubem, Barcelona tak sprawy nie zostawi i zapowiada dalszą prawną batalię. Niemniej, na ten moment szykuje się kilka bezpośrednich reperkusji dla Gaviego i klubu.

Przede wszystkim w niedawno przedłużonej do 30 czerwca 2026 roku umowie zapisano warunek o tym, że Gavi może odejść na zasadzie wolnego transferu, o ile Barcelonie nie uda się go zarejestrować w pierwszym zespole do 30 czerwca tego roku.

Odrzucenie rejestracji w pierwszym zespole oznacza, że Gavi staje się ponownie zawodnikiem rezerw. Wiąże się z tym zmiana numeru - z 6 z powrotem na 30.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by 18-latek wciąż stanowił podporę drużyny Xaviego. Może w niej grać we wszystkich rozgrywkach i oczywiście z nią trenować.

Obecnie główny spór między LaLigą a Barceloną dotyczy przekroczenia budżetu płacowego i tego, czy Katalończycy dostarczyli na czas wszelkie niezbędne dokumenty po tym, jak dostali warunkową zgodę na rejestrację piłkarza w trakcie zimowego okna transferowego. Na razie sąd twierdzi, że nie, ale sprawa wydaje się otwarta.

Jeśli nic się nie zmieni, następna okazja do rejestracji nadarzy się dopiero w letnim oknie, czyli już po powyższym terminie możliwego wolnego transferu.

Urodzony w 2004 roku środkowy pomocnik, ostatnio czasem występujący z konieczności nawet na boku boiska, w tym sezonie rozegrał 37 spotkań, notując dwie bramki i pięć asyst. Jego charakterystyczny agresywny styl „zapewnił” mu dziewięć żółtych kartek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy