FC Barcelona do końca roku bez Pedriego?!

FC Barcelona do końca roku bez Pedriego?! fot. Maksim Konstantinov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS

Pedri nadal boryka się z kłopotami zdrowotnymi i do końca tego roku będzie wyłączony z gry - informuje „AS”.

Poprzedni sezon był dla Pedriego niezwykle wymagający. Utalentowany środkowy pomocnik rozegrał w ciągu dwunastu miesięcy łącznie 73. oficjalne spotkania, co było rekordowym osiągnięciem. Jego poświęcenie procentuje jednak w trwających rozgrywkach.

19-latek od początku tego sezonu ma kłopoty z regularną grą. Nie jest to jednak podyktowane jego umiejętnościami, a urazami mięśniowymi, z którymi boryka się od ładnych kilku miesięcy.

Hiszpan skończył 25 listopada 19 lat, ale „AS” nie ma z tej okazji dobrych informacji dla fanów talentu tego zawodnika. Okazuje się bowiem, że jego absencja potrwa dłużej, niż przypuszczano.

Początkowo mówiło się, że będzie on dostępny po listopadowej przerwie na mecze reprezentacyjne. Okazało się jednak, że w ostatnich dniach doszło u niego do odnowienia kontuzji mięśnia czworogłowego uda.

Jeszcze niedawno wydawało się, że będzie on zdolny do gry w okolicach połowy grudnia. Wspomniana gazeta informuje jednak, że Xavi nie będzie mógł z niego skorzystać do końca 2021 roku.

Nie ma wątpliwości, że komplikuje to niewątpliwie sytuację 41-letniemu szkoleniowcowi. Tym bardziej że jego zespół nadal nie może być pewny gry w 1/8 finału tej edycji Ligi Mistrzów. Do awansu potrzebne są punkty w starciu z Bayernem Monachium, które już za niecałe dwa tygodnie. Dobrze jednak dla Xaviego, że coraz lepiej prezentują się 17-letni Gavi i 19-letni Nico González.

Pedri, który niedawno przedłużył umowę do 30 czerwca 2026 roku, rozegrał w tym sezonie tylko cztery mecze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy