FC Barcelona dobrej myśli w sprawie Ferrana Torresa. Oficjalne spotkanie działaczy przyniosło efekty

FC Barcelona dobrej myśli w sprawie Ferrana Torresa. Oficjalne spotkanie działaczy przyniosło efekty fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona wykonała ważny krok w kierunku pozyskania Ferrana Torresa. Po spotkaniu z działaczami Manchesteru City wywnioskowano, że różnice między klubami wcale nie są nie do pokonania, informuje „Mundo Deportivo”.

Trener Xavi za jeden z priorytetowych celów na styczniowe okno transferowe postawił przez działaczami sprowadzenie solidnego i utalentowanego skrzydłowego. Jeszcze latem głównym kandydatem do tej roli był Dani Olmo i choć teraz klub również jest nim zainteresowany, na szczyt listy trafił Ferran Torres. Były piłkarz Valencii ledwie w zeszłym roku przenosił się do Manchesteru City, teraz może wrócić jednak do LaLiga.

Mimo dużych problemów finansowych, działacze chcą spełnić oczekiwania szkoleniowca, dlatego w ostatnich dniach do Anglii udali się dyrektor sportowy Mateu Alemany oraz dyrektor generalny Ferran Reverter. Chcieli oni osobiście porozmawiać z przedstawicielami „Obywateli”, by wypracować płaszczyznę pod dalsze rozmowy.

„Mundo Deportivo” przekonuje, że wstępne negocjacje okazały się bardzo owocne. Mistrzowie Anglii uznali, że nie będą stawiać szczególnych przeszkód, choć oczywiście będą chcieli zarobić na 21-latku.

Ekipa z Etihad Stadium uznała, że zważywszy na wiek, talent oraz wydane na Hiszpana pieniądze, jego aktualna wartość rynkowa wynosi 60 milionów euro. To i tak o 10 milionów euro mniej, niż początkowo spekulowano.

„Blaugrana” jest przygotowana na wydatek rzędu 45 milionów euro, ale mimo tego na Camp Nou pojawił się duży optymizm. 15 milionów euro to duża różnica, ale działacze uznali, że nie jest ona nie do pokonania. Zwłaszcza, że i tak klub musi pozbyć się któregoś z graczy, by zrównoważyć budżet na płace w kontekście Finansowego Fair Play. W takim przypadku można by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i oddać któregoś z zawodników w ramach rozliczenia za Torresa, jednocześnie zmniejszając wydatki w gotówce.

Za powodzeniem operacji stoi też stanowisko samego piłkarza. Ferran Torres jest bardzo podekscytowany wizją gry w barwach „Barçy” i zdecydował się otwarcie porozmawiać o tym z menedżerem Pepem Guardiolą. Ten zrozumiał jego intencje i zapowiedział, że sam nie będzie stawiał jakichkolwiek przeszkód, zaznaczył jednak, że transakcja będzie możliwa jedynie w przypadku, gdy do porozumienia dojdą kluby.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy