FC Barcelona: Duży talent na dłużej w katalońskim klubie. Ogromna klauzula wykupu [OFICJALNIE]

FC Barcelona: Duży talent na dłużej w katalońskim klubie. Ogromna klauzula wykupu [OFICJALNIE]
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: FC Barcelona

Alejandro Baldé przedłużył kontrakt z FC Barceloną. Będzie on obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

Alejandro Baldé to 17-latek, który z FC Barceloną jest związany od 2011 roku. Od tamtego momentu przechodził przez wszystkie szczeble klubowej akademii. Trenerzy uważają go za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w całej szkółce. W poprzednim sezonie dostał już nawet szansę gry w drużynie rezerw. Tam łącznie wystąpił w 16 meczach.

Dobra forma została doceniona przez samego Ronalda Koemana, trenera pierwszego zespołu. Holender zaprosił Hiszpana do udziału w przedsezonowych przygotowaniach „Dumy Katalonii” i wpuścił go nawet na boisko w wygranym 4-0 sparingowym spotkaniu przeciwko Gimnàstic Tarragona.

Skalę talentu lewego obrońcy docenili sami właściciele i zaoferowali mu podpisanie nowego kontraktu. Negocjacje zakończyły się pomyślnie, a umowa została podpisana do 30 czerwca 2024 roku. Dodatkowo znalazła się w niej klauzula wykupu w wysokości aż 500 milionów euro.

Ta kwota ma odstraszyć potencjalnych kupców. FC Barcelona nie zamierza pozbywać się Baldé, ponieważ jest przymierzany do zastąpienia Jordiego Alby na lewej stronie defensywy w przyszłości.

W nadchodzącym sezonie jest szansa, że otrzyma możliwość rozegrania kilku spotkań w pierwszym zespole, ponieważ niedawno do Leeds odszedł Junior Firpo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy