FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty?

FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: MediaMarktSaturn Retail Group

Nowy prezydent FC Barcelony, Joan Laporta, rozpoczął tworzenie swojego zarządu. Jednym z jego najbliższych współpracowników będzie Ferran Reverter.

Ferran Reverter był dotąd dyrektorem generalnym (CEO) w MediaMarktSaturn Retail Group. Urodzony w Barcelonie 49-latek pracował w MediaMarktSaturn od 2002 roku i od tamtej pory zajmował liczne stanowiska kierownicze. Po trzech latach jako szef działu zamówień w Media-Saturn Spain, w latach 2005-2010 zajmował między innymi stanowisko dyrektora zarządzającego sklepów MediaMarkt w Hiszpanii.

Następnie został mianowany dyrektorem ds. zakupów (CPO) w MediaMarkt Iberia. W 2011 roku przejął odpowiedzialność za wszystkie operacje biznesowe w Hiszpanii jako dyrektor operacyjny (COO). W 2015 roku został dodatkowo COO w MediaMarktSaturn Retail Group, gdzie po trzech latach objął stanowisko CEO.

To niezwykle bogate doświadczenie biznesowe. Jednak co z piłkarskim? Reverter nigdy nie pracował w futbolu, lecz Laporta liczy, że właśnie to będzie wartością dodaną dla klubu. 49-latek przejmie posadę dyrektora generalnego w FC Barcelonie. Jego obecny pracodawca postanowił nie stać mu na drodze do szczęścia.

- Rada Nadzorcza pragnie serdecznie podziękować Ferranowi za jego wielkie osiągnięcia i pełne pasji zaangażowanie w MediaMarktSaturn przez prawie dwie dekady. W ciągu ostatnich dwóch i pół roku, Ferran Reverter wykonał znakomitą pracę jako CEO MediaMarktSaturn w trudnych warunkach. Zostawia bardziej prężną i lepiej sytuowaną firmę z wieloma możliwościami rozwoju. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w nowych zadaniach w rodzinnej Barcelonie - powiedział Thomas Dannenfeldt, Przewodniczący Rady Nadzorczej MediaMarktSaturn.

Reverter i Dannenfeldt szybko doszli do porozumienia i wspólnie ustalili, że Hiszpan odejdzie z firmy 30 czerwca 2021 roku.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy