FC Barcelona finalizuje transfer Brazylijczyka

FC Barcelona finalizuje transfer Brazylijczyka
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca | ESPN

Gustavo Maia powinien wkrótce zasilić szeregi Barcelony - uważa „Marca”.

Utalentowany napastnik nie zaliczył jeszcze debiutu na seniorskim poziomie w barwach São Paulo, ale mimo to cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony europejskich klubów.

Spośród nich konkretne kroki zmierzające do jego pozyskania wykonali wysłannicy Liverpoolu, Atlético Madryt oraz Barcelony.

Z tego grona największą determinacją wykazała się „Duma Katalonii”, która zawarła już wstępne porozumienie z obecnym pracodawcą 19-latka i zapewniła sobie prawo jego pierwokupu, o czym poinformował już za pośrednictwem mediów dyrektor wykonawczy brazylijskiego klubu.

Ekipa z Camp Nou przelała milion euro na konto São Paulo i musi jeszcze dopłacić 3,5 miliona do końca czerwca, aby nabyć 70% własności karty zawodniczej Gustavo Mai. Jeżeli tego nie zrobi, to wpłacona przez nich suma przepadnie.

FC Barcelona musi się jednak z tym śpieszyć, ponieważ Liverpool i Atlético Madryt nie zamierzają tak łatwo odpuścić walki o utalentowanego snajpera, dlatego należy się spodziewać, że aktualny mistrz Hiszpanii wkrótce dopełni wszystkie formalności.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy