FC Barcelona: Gerard Piqué i Sergio Busquets poproszeni o... kolejną obniżkę pensji. Bez tego może być ciężko

FC Barcelona: Gerard Piqué i Sergio Busquets poproszeni o... kolejną obniżkę pensji. Bez tego może być ciężko fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gerard Romero

Prezydent FC Barcelony Joan Laporta skierował prośbę do Gerarda Piqué i Sergio Busquetsa o przystanie na kolejną już obniżkę pobieranych przez nich pensji - uważa Gerard Romero.

FC Barcelona znalazła przed kilkunastoma miesiącami w bardzo trudnym położeniu sportowym oraz finansowym. Od tego momentu chwyta się różnego rodzaju sposobów do poprawienia swojej sytuacji, by pozostać konkurencyjną drużyną na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Z tego powodu w ostatnich tygodniach uruchomiła dwie poważne dźwignie finansowe, by móc zrealizować najpotrzebniejsze transfery oraz dokonać spłaty szeregu zaciągniętych zobowiązań.

Te ruchy mogły jednak okazać się niewystarczające do uprawnienia do gry w LaLidze choćby jednego z pięciu pozyskanych zawodników (Raphinha, Jules Koundé, Robert Lewandowski, Franck Kessié i Andreas Christensen).

Dlatego też zarząd klubu skierował kolejną już prośbę do Gerarda Piqué i Sergio Busquetsa o obniżenie pobieranych przez nich pensji, o czym poinformował Gerard Romero.

Piqué ma już za sobą spotkanie z władzami zespołu wraz z towarzyszącym mu agentem. Jego rezultaty nie są na razie znane, ale wcześniej w mediach pojawiły się doniesienia sugerujące, że trener Xavi nie liczy na doświadczonego defensora, dlatego dał mu pozwolenie na znalezienie nowego pracodawcy.

Były reprezentant Hiszpanii nie pali się jednak do opuszczenia „Dumy Katalonii”, która jest mu winna już około 40 milionów euro z tytułu odroczonej wypłaty należnego wynagrodzenia.

Środkowy obrońca jest związany z ekipą z Camp Nou do końca czerwca 2024 roku i na mocy obowiązującej umowy powinien zgarniać pięć milionów euro netto na sezon.

Natomiast 34-letni obrońca rozstanie się z macierzystą drużyną po nadchodzących rozgrywkach i do tego czasu ma zagwarantowane do zgarnięcia blisko 10,5 miliona euro netto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy