FC Barcelona: Gerard Piqué podąży drogą Luisa Suáreza?!

FC Barcelona: Gerard Piqué podąży drogą Luisa Suáreza?! fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Eurosport

Gerard Piqué nie jest zbytnio pożądany w FC Barcelonie, co chce wykorzystać Atlético Madryt - donosi hiszpański oddział stacji Eurosport.

Xavi liczył, że z doświadczonym stoperem na pokładzie będzie mógł budować wokół niego skład, ale rzeczywistość zweryfikowała tok myślenia hiszpańskiego trenera.

Następstwem tego były transfery Andreasa Christensea oraz Julesa Koundé, a także trudna rozmowa niegdyś dzielących tę samą szatnię jako piłkarze Gerarda Piqué i jego obecnego szkoleniowca.

42-latek oznajmił defensorowi, że podczas trwającej kampanii będzie korzystał z jego usług o wiele rzadziej i najlepszym rozwiązaniem byłoby jego odejście. W odpowiedzi 35-latek zapewnił, że tak łatwo się nie podda, dając z siebie wszystko.

Fakty są jednak takie, że były reprezentant Hiszpanii w tej chwili jest ciężarem dla klubu. Inkasuje on ogromną tygodniówkę, nie gra, a w przypadku rozstania realne mogłoby się stać ściągnięcie Lionela Messiego.

Według najnowszych wieści jest klub, który przygarnąłby Piqué, i to z pocałowaniem ręki. Mowa o Atlético Madryt.

Diego Simeone latem domagał się angażu stopera, ale go nie otrzymał, w efekcie czego na tej pozycji grywa Axel Witsel.

Błąd może zostać naprawiony już zimą. To właśnie tu pojawia się nazwisko wychowanka FC Barcelony.

Gdyby operacja doszła do skutku, obrońca podążyłby śladami Davida Villi, Luisa Suáreza czy Antoine’a Griezmanna.

Czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów w tym sezonie pojawił się na boiskach tylko dwa razy. Łącznie zgromadził już 608 występów.

***

Gerard Piqué wypychany z FC Barcelony. Mocno odciąży klubową kasę

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy