FC Barcelona: Ilaix Moriba podjął decyzję na temat przyszłości?! | Laporta komentuje sytuację wielkiego talentu

FC Barcelona: Ilaix Moriba podjął decyzję na temat przyszłości?! | Laporta komentuje sytuację wielkiego talentu fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Barcelona | Ferran Martinez

Ilaix Moriba nie chce przedłużyć umowy z FC Barceloną, co spędza sen z powiek jej działaczy. O komentarz do sprawy pokusił się prezydent klubu Joan Laporta.

Umowa Ilaixa Moriby z FC Barceloną jest ważna do 30 czerwca 2022 roku i do tej pory nie została przedłużona.

Utalentowany środkowy pomocnik jest uważany za ogromny talent, dlatego też w klubie dążą do tego, by kontynuować z nim współpracę.

Ze względu na przedłużające się negocjacje uznano, że dopóki zawodnik nie złoży podpisu pod nowym kontraktem, to będzie występował w trzecioligowych rezerwach katalońskiej ekipy.

Widoków na porozumienie, jak na razie nie widać i bardzo możliwe, że Moriba zmieni pracodawcę. Dużo mówi się o nim w kontekście przenosin do Manchesteru City lub Chelsea.

Głos w sprawie postanowił zabrać prezydent trzeciej siły poprzedniego sezonu La Ligi Joan Laporta.

- Zrobimy wszystko, żeby takie przypadki, kiedy zawodnikowi zostaje rok kontraktu i nie chce zaakceptować warunków klubu, nie miały miejsca w przyszłości. Nie akceptujemy tego i musimy wysłać jasny sygnał, że nie ma na to miejsca - przyznał.

- Ilaix to świetny zawodnik, ale jeśli nie chce u nas dalej grać, to ma inne rozwiązania. Nie chcemy, żeby pojawiało się to w przyszłości. Daliśmy mu szansę, ale klub jest nade wszystko. Chcę, żeby ponownie to przemyślał i żeby udało nam się porozumieć. Nie może być tak, że zawodnik dostaje sportowy awans, a później porzuca nas bez żadnych korzyści dla klubu. Ten, kto chce odejść, może to zrobić, ale na określonych warunkach - zakończył.

Ostatnie doniesienia sugerują, że wkrótce powinniśmy poznać finał sprawy. Zawodnik i jego agenci otrzymali ultimatum - jeśli do niedzieli nie odpowiedzą na ostatnią ofertę, oznacza to definitywny koniec rozmów.

Środkowy pomocnik rozegrał dla pierwszej drużyny FC Barcelony łącznie 18 spotkań. Jego dorobek to gol i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy