FC Barcelona: Koeman wciąż nie może poprowadzić zespołu w oficjalnym meczu

FC Barcelona: Koeman wciąż nie może poprowadzić zespołu w oficjalnym meczu fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Helena Condis (COPE)

Ronald Koeman nie został w dalszym ciągu uprawniony do prowadzenia Barcelony w oficjalnych spotkaniach w ramach LaLigi, Pucharu Króla czy Ligi Mistrzów - poinformowała Helena Condis w programie radiowym „El Partidazo de COPE”

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” zdecydowali się dokonać zmiany na stanowisku pierwszego trenera po kompromitującej porażce z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (2:8).

W zaistniałej sytuacji z posadą szkoleniowca pożegnał się Quique Setién, który został zatrudniony w styczniu po zwolenieniu Ernesto Valverde. Z kolei w jego miejsce sprowadzono Ronalda Koemana po tym, jak ekipa z Camp Nou aktywowała jego klauzulę widniejącą w kontrakcie z Królewskim Holenderskim Związkiem Piłki Nożnej.

I na tym cała sprawa związana z dokonaniem roszady na ławce trenerskiej wicemistrza Hiszpanii powinna się teoretycznie się zakończyć gdyby nie fakt, że FC Barcelona nie dopięła jeszcze wszystkich formalności związanych z zakończeniem współpracy z poprzednim opiekunem „Dumy Katalonii”.

Condis przyznała w programie radiowym „El Partidazo de COPE”, że Holender nie został w dalszym ciągu uprawniony przez Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej do prowadzenia zespołu z Camp Nou w oficjalnych meczach, ponieważ Setién nie rozstał się formalnie z niedawnym pracodawcą.

61-latek nie zgodził się na polubowne rozstanie z Barceloną i domaga się otrzymania należnego mu wynagrodzenia, które pobierałby w sezonie 2020/2021.

Jeżeli obie strony nie dojdą w tym aspekcie do szybkiego porozumienia, to przedstawiciele krajowego futbolu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie wydadzą licencji trenerskiej Koemanowi i ten nie będzie mógł zasiąść na ławce trenerskiej „Dumy Katalonii” w spotkaniu otwierającym rozgrywki w jej wykonaniu przeciwko Villarrealowi (27 września o godz. 17:00).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy