FC Barcelona ma nowego sponsora [OFICJALNIE]

2023-05-25 15:44:01; Aktualizacja: 1 rok temu
FC Barcelona ma nowego sponsora [OFICJALNIE] Fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej wieloletniej współpracy z TP Vision.

Firma ta jest odpowiedzialna za projektowanie, produkcję i sprzedaż artykułów Philips TV, Philips Sound i AOC Audio.

„Porozumienie obejmuje umieszczenie loga marki Ambilight TV na rękawie koszulki pierwszej drużyny mężczyzn od następnego meczu LaLigi: Barça-Mallorca, który zostanie rozegrany w ten weekend na Spotify Camp Nou.

Umowa została podpisana w czwartek podczas ceremonii, która odbyła się w loży stadionu w obecności prezydenta Joana Laporty, wiceprezesa ds. marketingu Juliego Guiu i Kostasa Vouzasa, dyrektora generalnego TP Vision” – czytamy w komunikacie katalońskiego klubu.

Według „Mundo Deportivo” dochody, wynikające z zawartego porozumienia, będą wynosić: osiem milionów w pierwszym roku obowiązywania, dziesięć milionów w drugim, po 12 milionów w trzecim i czwartym oraz 14 milionów w piątym.

TP Vision zostanie głównym dostawcą urządzeń TV i wyświetlaczy dla infrastruktury audiowizualnej na stadionie Spotify Camp Nou po jego remoncie.

Technologia Ambilight polega na podświetleniu ściany za telewizorem w sposób dopasowany kolorystycznie do obrazu na ekranie. Jest to możliwe dzięki diodom LED umieszczonym wzdłuż tylnej krawędzi urządzenia. Efekt ten powoduje większą widowiskowość, także podczas transmisji wydarzeń sportowych.