FC Barcelona nadal chce stopera. Transfer jeszcze w styczniu?!

FC Barcelona nadal chce stopera. Transfer jeszcze w styczniu?! fot. Paweł Machitko
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ESPN

Eric García wciąż znajduje się na celowniku FC Barcelony. Kataloński klub ma nadzieję, że uda się go pozyskać w styczniu, informuje ESPN.

Wicemistrzowie Hiszpanii próbowali pozyskać w lecie środkowego obrońcę. Na ich radarze przez długi czas znajdował się Eric García.

Rozmowy w tej sprawie trwały praktycznie do ostatnich minut okna transferowego. Nic jednak z nich nie wynikło, dlatego też defensor ostatecznie pozostał na Etihad Stadium.

W ostatnich dniach w Barcelonie doszło do dużych roszad. Z posadą prezydenta klubu pożegnał się Josep Maria Bartomeu, który był zwolennikiem pozyskania 19-latka. Nowe wybory mają odbyć się w ciągu 90 dni. 

Wydaje się jednak, że mimo zmian na najważniejszych stanowiskach w klubie, pion sportowy nie zrezygnował ze sprowadzenia defensora. Media donoszą, że do negocjacji w kwestii transferu ma dojść jeszcze w styczniu.

Ekipa ze stolicy Katalonii ma nadzieję, że wicemistrzowie Anglii będą skorzy do rozmów. Na ich korzyść działa fakt, iż umowa Hiszpana obowiązuje tylko do 30 czerwca 2021 roku i nie ma przesłanek, ku temu, by została przedłużona.

Jeśli defensor trafi do Barcelony, będzie to jego powrót na Camp Nou. Właśnie bowiem z tej drużyny trafił do młodzieżowego zespołu Manchesteru United latem 2017 roku.

Od tamtej pory García rozegrał w pierwszej drużynie „Obywateli” 27 meczów. Jego dorobek to jedna asysta.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy