FC Barcelona: Pierwsze decyzje Quique Setiéna. Pięciu zawodników z rezerw na treningu pierwszego zespołu!

FC Barcelona: Pierwsze decyzje Quique Setiéna. Pięciu zawodników z rezerw na treningu pierwszego zespołu! fot. FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo | Transfery.info

Quique Setién rozpoczął swoją przygodę z „Dumą Katalonii” od zwiększenia liczby uczestników treningu pierwszej drużyny, która została wzmocniona pięcioma graczami z ekipy rezerw.

Doświadczony szkoleniowiec nie zamierza dokonywać rewolucji w szeregach Barcelony w nadchodzącym czasie i na razie dokonuje kosmetycznych korekt w pierwszej drużynie, które mają polegać między innymi na zaproszeniu takich na trening takich graczy rezerw jak Iñaki Peña, Ronald Araujo, Riqui Puig, Carles Pérez i Ansu Fati.

Dwaj ostatni byli dość częstymi gośćmi na zajęciach prowadzonych przez Ernesto Valverde. Z kolei pozostali nie należeli do jego ulubieńców.

Z tego też powodu w mediach nie brakowało spekulacji na temat możliwego transferu Riquiego Puiga, który od pewnego czasu nosił się z zamiarem opuszczenia ekipy z Camp Nou na rzecz klubu, w którym mógłby rozwijać soje umiejętności.

Teraz 20-letni zawodnik może okazać się jednym z największych beneficjentów zmiany na ławce trenerskiej Barcelony.

Poza wspomnianymi piłkarzami na wzrost znaczenia w drużynie liczy także Júnior Firpo. Boczny obrońca odgrywał jedną z ważniejszych ról w Betisie prowadzonym wówczas przez Quique Setiéna, ale po przeprowadzce do „Dumy Katalonii” pełnił jedynie funkcję rezerwowego i czasami nie łapał się nawet do kadry meczowej.

Nowy opiekun drużyny z Camp Nou nie może w pełni poświęcić się pracy nad poprawą gry zespołu, ponieważ musi podjąć kilka ważnych decyzji odnoszących się bezpośrednio do trwającego okienka transferowego.

W tym aspekcie musi zakomunikować władzom klubu czy będzie chciał zatrzymać w klubie Arturo Vidala oraz pozyskać następcę kontuzjowanego Luisa Suáreza. W hiszpańskim mediach już pojawiają się spekulacje, że 61-letni trener jest gotowy wyrazić zgodę na opuszczenie Barcelony przez reprezentanta Chile, a ten ma znajdować się w kręgu zainteresowań Interu Mediolan czy Manchesteru United.

Jeżeli chodzi o zmiennika Urugwajczyka, to na razie nic nie wskazuje na to, aby taki miał nie trafić w najbliższych dniach do „Dumy Katalonii”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy