FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury

FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury fot. Oksana Bystritskaya / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ramon Salmurri

FC Barcelona wyznaczyła priorytet transferowy, a jest nim sprowadzenie lewego skrzydłowego. Wytypowano zatem trzy hitowe kandydatury, a należą do nich Mohamed Salah, Heung-min Son oraz Luis Díaz - informuje Ramon Salmurri.

FC Barcelona boryka się wprawdzie z dużymi kłopotami, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Mimo to działacze pretendenta do mistrzostwa Hiszpanii pracują nad letnimi ruchami transferowymi.

Nie ma wątpliwości, że ekipa ze stolicy Katalonii skupi się przede wszystkim na graczach, których pozyskanie nie będzie wymagało dużego nakładu finansowego. Możliwe jednak, że na Camp Nou poczynią jeden spektakularny ruch.

Takiego zdania jest Ramon Salmurri, bo według jego ustaleń priorytet to w tym momencie lewe skrzydło. Wytypowano zatem trzy hitowe kandydatury, a są nimi Mohamed Salah, Heung-min Son oraz Luis Díaz.

Wydaje się, że największe szanse na przenosiny do Barcelony może mieć ten pierwszy. Egipcjanin jakiś czas temu dał Liverpoolowi jasno do zrozumienia, że wkrótce zechce zmienić otoczenie, dlatego rozmowy w kwestii kontynuowania współpracy wydają się nie na miejscu.

Sam zainteresowany w kuluarach przebąkiwał ponoć, że jeśli opuści Anfield, to prawdopodobnie na rzecz LaLigi. To raczej w grę wchodzą dwie ekipy: FC Barcelona oraz Real Madryt.

„Królewscy” nie słyną jednak ze sprowadzania graczy, którzy osiągnęli 30. rok życia, dlatego naturalnie to „Blaugrana” wysuwa się na pole position, o ile pozwolą jej na to wspomniane finanse.

Son również, jak Salah ma już na metryce trzecią dekadę życia i do tej pory żadnego trofeum klubowego. W przyszłości chciałby to zmienić, stąd chęć zmiany otoczenia. Barcelona wydaje się ciekawą alternatywą.

Najmniej prawdopodobne jest raczej to, by do lidera LaLigi przeniósł się Luis Díaz.

Liverpool rok temu zapłacił za niego 47 milionów euro, a ten okazał się naprawdę solidnym wzmocnieniem.

Jakby tego było mało, jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2027 roku i w związku z tym jego cena może być wyższa, niżeli ta, którą ustaliło ponad dwanaście miesięcy temu FC Porto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy