FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer

FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport | Mundo Deportivo

„Duma Katalonii” przygląda się uważnie sytuacji Erica Garcíi w Manchesterze City i ma wykazywać chęć do sprowadzenia swojego wychowanka z powrotem na Camp Nou na zasadzie wolnego transferu w 2021 roku - informują media.

Przedstawiciele Barcelony wiązali duże nadzieje z młodzieżowym reprezentantem Hiszpanii i liczyli na to, że będzie w ekspresowym tempie przechodził kolejne szczeble w klubie i w końcu zagości na stałe w kadrze pierwszego zespołu.

Niestety inną wizję swojej kariery miał sam obrońca, który postanowił przed trzema laty przeprowadzić się do Manchesteru City, gdzie rok wcześniej swoją pracę na stanowisku szkoleniowca rozpoczął Pep Guardiola.

Utytułowany trener uważnie przyglądał się rozwojowi Erica Garcíi i w trwającym sezonie dał mu już jedenastokrotnie szansę do pokazania się w pierwszym zespole „The Citizens” oraz nie ma wątpliwości, że 19-letni zawodnik może w niedalekim czasie stać się jednym z najlepszych defensorów na świecie.

Z tego też powodu właściciele ekipy z Etihad Stadium prowadzili rozmowy z utalentowanym piłkarzem na temat przedłużenia z nim umowy wygasającej wraz z końcem czerwca 2021 roku.

Władze angielskiej drużyny wstrzymały jednak negocjacje z obrońcą ze względu na pandemię koronawirusa i teraz ten fakt zamierza wykorzystać FC Barcelona.

Dziennikarze „Sportu” i Mundo Deportivo” są przekonani, że „Duma Katalonii” pragnie sprowadzić swojego wychowanka z powrotem na Camp Nou. Miałoby to nastąpić na zasadzie wolnego transferu po tym, jak Eric García odrzuciłby propozycję przedłużenia współpracy z Manchesterem City.

Obecnie trudno przypuszczać, czy młodzieżowy reprezentant Hiszpanii jest zainteresowany taką opcją, ale jeżeli zdecydowałby się wrócić do Barcelony, odbyłby podobną drogę do Gerarda Piqué.

Doświadczony defensor swego czasu także zdecydował się opuścić rodzimy klub na rzecz Manchesteru United i następnie po czterech latach wrócił do macierzystego zespołu, w którym występuje do dziś i teraz miałby ustąpić miejsca swojemu młodszemu rodakowi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy