FC Barcelona prowadzi negocjacje transferowe z Borussią Dortmund

FC Barcelona prowadzi negocjacje transferowe z Borussią Dortmund fot. Piotr Piatrouski / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gabriel Sans [Mundo Deportivo]

Thomas Meunier z Borussii Dortmund stanowi obecnie dla FC Barcelony priorytet, jeśli chodzi o wzmocnienie prawej strony defensywny. Negocjacje w sprawie tego transferu ruszyły, o czym poinformował na łamach „Mundo Deportivo” Gabriel Sans.

Choć jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że FC Barcelona dokona latem jeszcze jednego hitowego wzmocnienia w postaci pozyskania Bernardo Silvy, to ten temat nieco ucichł. Ma to związek z problemami finansowymi, z którymi boryka się klub i tym, jakie przeszkody napotkano przy okazji próby zarejestrowania Julesa Koundégo.

Francuz nadal nie został formalnie zgłoszony do rozgrywek i jeśli nic się nie zmieni, 31 sierpnia będzie mógł parafować kontrakt z nową drużyną.

W stolicy Katalonii są jednak spokojni i panuje przekonanie, że 23-latek ostatecznie będzie grał dla Barcelony.

Do tego w tle toczą się negocjacje w kwestii wzmocnienia boków obrony. Wcześniej pojawiła się informacja na temat rozmów z Celtą w sprawie pozyskania Javiera Galána. To jednak niejedyny piłkarz, który w kolejnych dniach może dołączyć do drużyny Xaviego. Pod uwagę brany jest bowiem także Thomas Meunier.

To właśnie Belg jest brany pod uwagę w kontekście prawej obrony. Na razie panuje jednak pat, jeśli chodzi o kwotę odstępnego. Borussia Dortmund chce bowiem za zawodnika 15 milionów euro, a Barcelona sugeruje, że nie wyda na ten ruch więcej, niż dziesięć milionów euro. Kluczem do realizacji tego transferu może być sprzedaż Sergiño Desta.

Meunier trafił do Borussii Dortmund z Paris Saint-Germain w lipcu 2020 roku. Od tamtej pory rozegrał łącznie 62 mecze, a jego dorobek to trzy bramki oraz siedem asyst. Umowa z niemieckim klubem wygasa 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy