FC Barcelona: Rakitić zaoferowany PSG?!

FC Barcelona: Rakitić zaoferowany PSG?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Foot Mercato

Według najnowszych informacji Paris Saint-Germain otrzymało od Barcelony propozycję przejęcia usług Ivana Rakiticia.

Kontakty pomiędzy oboma klubami nie są niczym nowym, także w kwestii Chorwata. Środkowy pomocnik bowiem już latem 2018 roku miał lukratywną ofertę z Paryża i niewątpliwie zastanawiał się nad jej zaakceptowaniem. Wówczas do akcji wkroczył Ernesto Valverde i przekonał zawodnika do pozostania na Camp Nou.

W tamtym momencie obiecano mu podwyżkę i nowy kontrakt, czego nie doczekał się do dzisiaj, stąd pogorszenie jego relacji z władzami. Z czasem drużynę wzmocnił również młody i niezwykle utalentowany Frenkie de Jong, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację doświadczonego gracza w drużynie „Blaugrany”.

Dziś jest on właściwie pierwszym do sprzedaży, a z racji trudnej sytuacji, której znalazła się FC Barcelona, chciałaby ona zainkasować na jego odejściu pokaźną sumę (wcześniej mówiło się o 15-20 milionach euro). W tym kontekście należy dodać, że Katalończycy już dzisiaj zarobili 10 milionów euro, a to przy okazji transferu Marka Cucurelli.

Mając to wszystko na uwadze, nie mogą dziwić informacje podawane przez Foot Mercato. Według nich aktualny mistrz Hiszpanii zaoferował usługi Chorwata Paris Saint-Germain i choć nadal nie otrzymał odpowiedzi, należy przypuszczać, że ta propozycja może zainteresować najlepszą ekipę Ligue 1.

Należy bowiem pamiętać, że już przed rokiem, przy okazji rozmów na temat przenosin Neymara, Leonardo, dyrektor sportowy paryżan, był wielce zainteresowany angażem wicemistrza świata z 2018 roku.

Rakitić w trwającej kampanii rozegrał 36 spotkań, raz wpisał się na listę strzelców i czterokrotnie asystował. Jego umowa wygasa w połowie 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Najlepiej podający, czyli De Bruyne i spółka [TOP 20] FIFA 21: Najlepiej podający, czyli De Bruyne i spółka [TOP 20] Bernat wypada na wiele miesięcy ze składu Paris Saint-Germain. Zastępca z Juventusu?! Bernat wypada na wiele miesięcy ze składu Paris Saint-Germain. Zastępca z Juventusu?! Depay zaproponowany... Milanowi w ramach hitowej wymiany. FC Barcelona musi się szybko określić Depay zaproponowany... Milanowi w ramach hitowej wymiany. FC Barcelona musi się szybko określić Liga Europy: Pary trzeciej rundy eliminacyjnej. Legia Warszawa, Lech Poznań i Piast Gliwice dalej w grze! Liga Europy: Pary trzeciej rundy eliminacyjnej. Legia Warszawa, Lech Poznań i Piast Gliwice dalej w grze! Bohar odchodzi z Zagłębia Lubin Bohar odchodzi z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Wielki powrót do Jagiellonii. Fedor Černych znowu w Białymstoku OFICJALNIE: Wielki powrót do Jagiellonii. Fedor Černych znowu w Białymstoku Tottenham: Pełne porozumienie w sprawie transferu Bale'a Tottenham: Pełne porozumienie w sprawie transferu Bale'a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy