FC Barcelona rzekomo doszła do porozumienia w kwestii rejestracji Gaviego. LaLiga jednak zaprzecza

FC Barcelona rzekomo doszła do porozumienia w kwestii rejestracji Gaviego. LaLiga jednak zaprzecza fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: RAC1 | Mundo Deportivo | Sport

Zakończył się sądowy spór pomiędzy Barceloną a władzami LaLigi dotyczący rejestracji kontraktu Gaviego – donosi RAC1.

W styczniu ubiegłego roku „Blaugrana” zawarła nową umowę z 19-letnim Hiszpanem, na mocy której stał się on pełnoprawnym zawodnikiem pierwszego zespołu. Przedstawiciele LaLigi dopatrzyli się jednak naruszenia Finansowego Fair Play i odmówili jej przyjęcia. FC Barcelona uzyskała następnie na drodze sądowej postanowienie zezwalające na rejestrację środkowego pomocnika w seniorskiej kadrze do czasu wydania ostatecznego rozstrzygnięcia.

Sam Gavi w listopadzie zeszłego roku zerwał więzadło krzyżowe w ostatnim meczu eliminacji do EURO 2024 przeciwko reprezentacji Gruzji, w związku z czym „Duma Katalonii” ze względów finansowych przesunęła ewentualną rejestrację na przyszły sezon.

„Mundo Deportivo” i kataloński „Sport” przekazują jednak, że LaLiga zaprzeczyła informacjom podanym przez RAC1.

„Doniesienia RAC1, według których Barça i LaLiga osiągnęły porozumienie w sprawie rejestracji Gaviego jako zawodnika pierwszego zespołu i zrezygnowały ze sporu sądowego, nie są prawdziwe. Nie ma żadnego porozumienia pomiędzy LaLigą a FC Barceloną w sprawie rejestracji Gaviego ani żadnych istotnych zmian w tej sprawie. Gavi nadal jest zarejestrowany na mocy postanowienia zabezpieczającego sądu” – czytamy w cytowanym komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy