FC Barcelona sprzeda piłkarza rezerw za... 15 milionów euro?! „Rozmowy zaplanowane”

2024-06-17 17:55:06; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
FC Barcelona sprzeda piłkarza rezerw za... 15 milionów euro?! „Rozmowy zaplanowane” Fot. FC Barcelona
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Sport | Fabrizio Romano

FC Porto złoży w tym tygodniu ofertę pozyskania Mikayila Faye - zapewnia Fabrizio Romano. Hiszpański dziennik „Sport” jako pierwszy poinformował natomiast, że propozycja będzie opiewała na 15 milionów euro. FC Barcelona uwzględni jednak możliwość powrotu utalentowanego zawodnika do stolicy Katalonii.

Nie od dziś wiadomo, że FC Barcelona jest zmuszona do wygenerowania zysków ze sprzedaży poszczególnych graczy w trakcie letniego okna transferowego. Od tygodni trwa debata nad tym, kto powinien pożegnać się z ekipą „Blaugrany”.

Wiele wskazuje na to, że władze katalońskiego klubu zdecydują się na zakończenie współpracy z którymś z środkowych obrońców. To ze względu na liczbę opcji, jakie posiada obecnie Hansi Flick na tej pozycji.

W tym kontekście mówiło się między innymi o odejściu Iñigo Martínez, a nawet sprzedaży Ronalda Araújo. Niewykluczone jednak, iż z szeregami „Dumy Katalonii” pożegna się młody, perspektywiczny Mikayil Faye.

Senegalczyk to wschodząca gwiazda FC Barcelony. Co prawda nie było mu jeszcze dane zadebiutować w jej seniorskim zespole, lecz podziw budzą jego występy w trzecioligowych rezerwach, dla których w minionym sezonie rozegrał 34 spotkania, zdobywając cztery bramki.

19-latek dobija się do bram pierwszej drużyny, lecz ze względu na sporą konkurencję trudno będzie mu o regularną grę na szczeblu LaLigi. Z tego względu 27-krotny mistrz Hiszpanii rozważa sprzedaż utalentowanego defensora. Chętne na usługi gracza ma być FC Porto.

Jak informuje „Sport”, portugalski klub jest skłonny zapłacić 15 milinów euro za transfer Mikayila Faye. Według Fabrizio Romano rozmowy pomiędzy przedstawicielami obu ekip zaplanowano na ten tydzień.

Oba źródła twierdzą również zgodnie, że w razie, gdyby do transakcji miało rzeczywiście dojść, wówczas FC Barcelona uwzględni w umowie dotyczącej sprzedaży piłkarza klauzulę wykupu. Zapis ten umożliwi hiszpańskiej stronie zawarcie ponownej współpracy z reprezentantem Senegalu.

„Sport” zapewnia jednak, iż decyzja odnośnie przyszłości Faye zostanie podjęta najwcześniej 24 czerwca, a więc dzień po rewanżowym starciu w ramach baraży o awans do LaLiga 2, w którym rezerwy „Dumy Katalonii” rywalizują z drużyną Córdoby. Pierwszy pojedynek zakończył się remis 1:1.