FC Barcelona straci utalentowanego wychowanka? Klauzula wykupu... 6 milionów euro przyciągnęła uwagę dwóch gigantów

2024-06-21 14:44:36; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
FC Barcelona straci utalentowanego wychowanka? Klauzula wykupu... 6 milionów euro przyciągnęła uwagę dwóch gigantów Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano | Guillem Balague

Chelsea i Bayern Monachium wykazują zainteresowanie usługami Marca Guiuego z Barcelony. Na teraz jest on do wyciągnięcia z utytułowanego klubu za zaledwie... sześć milionów euro - informują Fabrizio Romano i Guillem Balague.

Wychowanek „Dumy Katalonii” otrzymał w niedawno zakończonych rozgrywkach kilka szans od trenera Xaviego i pokazał się z dobrej strony za sprawą zdobycia dwóch bramek w siedmiu meczach. Te występy skłoniły władze Barcelony do podjęcia z nim rozmów w kwestii zawarcia nowego porozumienia.

Na razie nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów, co nie wpływa korzystnie na pozycję utytułowanej drużyny w obliczu pojawienia się zainteresowania usługami 18-letniego zawodnika ze strony takich gigantów, jak Chelsea oraz Bayern Monachium, o czym poinformowali Fabrizio Romano i Guillem Balague.

Oba zespoły przymierzają się do wykorzystania szansy w postaci pozyskania środkowego napastnika w atrakcyjnych warunkach, ponieważ w jego umowie obowiązującej do 30 czerwca 2025 roku widnieje klauzula wykupu wynosząca zaledwie... sześć milionów euro.

Na chwilę obecną wydaje się, że bardziej skłonni do sprowadzenia Marca Guiuego są działacze „The Blues”, ponieważ nawiązali z nim kontakt w celu wybadania stanowiska piłkarza w kwestii ewentualnego kontynuowania kariery w Premier League.

Młody gracz Barcelony występował także w jej rezerwach, gdzie zanotował sześć trafień i cztery asysty w 16 spotkaniach. Może tu jeszcze poprawić swój dorobek, ponieważ drugi zespół czeka jeszcze rewanżowa potyczka z Córdobą w barażach o awans na zaplecze LaLigi.