FC Barcelona szuka nowego środkowego obrońcy. Ma TRZECH kandydatów

FC Barcelona szuka nowego środkowego obrońcy. Ma TRZECH kandydatów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo | Sport

Przedstawiciele Barcelony starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości spowodowanej przez pandemię koronawirusa i szukają właściwej drogi do zrealizowania swoich celów transferowych, które obejmują między innymi wzmocnienie pozycji środkowego obrońcy.

Władze „Dumy Katalonii” dostrzegają konieczność przemeblowania swojej formacji defensywnej i rozglądają się na rynku za wartościowym zawodnikiem, który odciążyłby Gerarda Piqué i zastąpił Samuela Umtitiego, który jest typowany do opuszczenia szeregów ekipy z Camp Nou.

Hiszpańskie media uważają, że FC Barcelona zamierza wykorzystać rozmowy prowadzone z Juventusem oraz Interem Mediolan w kwestii pozyskania Miralema Pjanicia oraz Lautaro Martíneza do przeprowadzenia przynajmniej jeszcze jednej transakcji w ramach wymiany z jednym z tych klubów w celu wzmocnienia wspomnianej pozycji środkowego obrońcy.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” przekonują, że w tym kontekście do aktualnego mistrza kraju może dołączyć ktoś z trójki Matthijs de Ligt, Daniele Rugani lub Milan Škriniar.

Pierwszy z wymienionych graczy ma znajdować się dość wysoko na liście życzeń „Dumy Katalonii” i został przez nią wytypowany jako karta przetargowa do dokonania wymiany za Arthura. „Stara Dama” zdecydowanie odrzuciła możliwość rozstania się z Holendrem w taki sposób i wiele na to wskazuje, że nie zgodzi się na jego odejście w trakcie nadchodzącego letniego okienka transferowego.

Zespół z Turynu ma być za to skłonny do pozbycia się Daniele Ruganiego. Włoski defensor jest już od pewnego czasu obserwowany przez wysłanników Barcelony, ale jednocześnie nie należy on do priorytetowych celów ekipy z Camp Nou, która ma sobie wyżej cenić umiejętności prezentowane przez Milana Škriniara.

Jego zakontraktowanie również wydaje się mało prawdopodobne, jak w przypadku Holendra, ponieważ Inter nie zgodzi się na oddanie Barcelonie dwóch swoich najlepszych piłkarzy przed startem nowego sezonu.

Kataloński „Sport” dodaje także, że „Duma Katalonii” nie zapomniała o Mattii De Sciglio, który jest wymieniany w gronie kandydatów do wzmocnienia rywalizacji na obu bokach obrony i może trafić na Camp Nou w ramach wymiany za Jeana-Claira Todibo. Wcześniej podobne identyczne informacje na ten temat podało wspomniane „Mundo Deportivo”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy