FC Barcelona szuka nowego Yayi Touré. Na celowniku gwiazda Premier League i piłkarz najgorszej drużyny LaLigi

2024-02-10 10:36:37; Aktualizacja: 4 miesiące temu
FC Barcelona szuka nowego Yayi Touré. Na celowniku gwiazda Premier League i piłkarz najgorszej drużyny LaLigi Fot. Oleh Dubyna / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Mundo Deportivo | SPORT

Amadou Onana z Evertonu oraz Dion Lopy z UD Almeríi są jednymi z kandydatów do wzmocnienia FC Barcelony w najbliższym okienku - donoszą hiszpańskie media.

Jak informuje hiszpański „Sport”, FC Barcelona w ostatnim czasie szczególny nacisk miała kłaść na znalezienie piłkarza podobnego do Yayi Touré, który wzmocniłby pozycję defensywnego pomocnika. Dziennikarz Aaron Domínguez podaje, że do takowych zaliczać mają się Amadou Onana z Evertonu oraz Dion Lopy z Almeríi.

Belg jest jednym z najlepszych graczy drużyny z niebieskiej części Liverpoolu. Rosły pomocnik w obecnym sezonie zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę w 24 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Dobre występy Onany sprawiają, że jest on kandydatem do letniego hitowego transferu. Zainteresowanie 22-latkiem wykazuje też między innymi Arsenal.

Drugim zawodnikiem, którego wątek rozwija z kolei „Mundo Deportivo”, jest Dion Lopy. Urodzony w 2002 roku defensywny pomocnik przeniósł się latem ze Stade Reims do Almeríi za 6,5 miliona euro. Na hiszpańskich boiskach widzieliśmy go do tej pory 23 razy, niemal zawsze w pierwszym składzie oraz w pełnym wymiarze minut.

Dziennik podkreśla, że Senegalczyk był jedną z opcji do wzmocnienia środka pola „Blaugrany” już w zimowym okienku. Mimo że transfer nie doszedł do skutku z powodu problemów z Finansowym Fair Play, Lopy wciąż pozostaje na liście życzeń Barcelony.